Mallorca vs Atletico Madryt
1dn.20godz.4min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Rezerwy Atlético awansowały do Segunda División B

Atlético Madryt B pokonało Gimnásticę Torrelavega 2-0 w rewanżowym spotkaniu barażowym i uzyskało awans do Segunda División B. Rezerwy Rojiblancos wracają na trzeci poziom rozgrywkowy po dwóch latach gry w Tercera División.

Podopieczni Óscara Fernándeza byli w korzystnej sytuacji przed meczem na własnym stadionie, gdyż w pierwszym wyjazdowym spotkaniu zdołali zwyciężyć 1-0. Piłkarze z Madrytu starali się od początku potyczki przypieczętować promocję, a najlepsze ku temu okazje mieli Zaka oraz Rubén Fernández. Do przerwy utrzymał się jednak wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron wynik w 55. minucie otworzył Keidi Bare, który skorzystał z podania Cristiana Rodrígueza. Nadzieje gości legły w gruzach w 83. minucie, kiedy drugiego gola strzelił Juan Moreno, który zdecydował się na uderzenie z okolić linii pola karnego.

Dla trenera zespołu był to pierwszy rok pracy z rezerwami, podczas którego, oprócz awansu, zdołał najpierw wygrać madrycką grupę Tercera. W ubiegłym sezonie Fernández z powodzeniem prowadził młodzieżową drużynę Juvenil, która sięgnęła po mistrzostwo kraju oraz Copa del Rey.

Atlético B – Gimnástica 2-0 (0-0)

[1-0] Keidi Bare 55’ (asysta: Cristian Rodríguez)

[2-0] Juan Moreno 83’

Żółte kartki: Solano, Rubén Fernández (Atlético B); Nacho, Víctor (Gimnástica)

Sędzia: Julián Pérez Guimera (Kastylia-La Mancha)

Skład Atlético B: Miguel San Román – Andrés Solano (Kilian Durán, 85′), Rafa, Antonio Montoro, Tachi – Keidi Bare (Rober, 89′), Roberto Olabe, Cristian Rodríguez, Arona Sané (Juan Moreno, 65′) – Rubén Fernández, Zaka

Skład Gimnástiki: Alberto – Lucho, Fermín, Nacho (Chus, 75′), Mario (Joni, 61′), Víctor, Hugo, Siro, Óscar, Gerardo, Montiel (Zalo, 61′)

Źródło: atleticodemadrid.com