Atletico Madryt vs Celta Vigo
4dn.2godz.41min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Reprezentacje: Gol José Giméneza, asysta Juanfrana, kolejny występ Mirandy

Czas na drugą część podsumowania występów piłkarzy Atlético Madryt w reprezentacjach. W niedzielę Francja zremisowała w meczu towarzyskim z Serbią 1-1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Antoine Griezmann. Szansę gry otrzymał natomiast Yassine Bounou, który przez pełne 90 minut strzegł bramki Maroka w starciu z Libią (3-0).

Poniedziałek rozpoczął się od wyjazdowego pojedynku Urugwaju z Koreą Południową. Ekipa z Ameryki Południowej wygrała 1-0 dzięki bramce José Giméneza (15.03 na filmiku poniżej). Zarówno młody stoper, jak i bardziej doświadczony Diego Godín spędzili na boisku cały mecz. Jedynie 24 minuty rozegrał Cristian Rodríguez. Choć Cebolla wybiegł w podstawowym składzie, to niestety nabawił się – na szczęście niegroźnej – kontuzji.

Tego samego dnia wieczorem Rosja bez problemu ograła Liechtenstein aż 4-0. W barwach drugiego z tych zespołów całe spotkanie rozegrał Dennis Salanović. 18-latek, który od ponad pół roku gra w młodzieżowych drużynach Rojiblancos, zaliczył już swój drugi występ w barwach niebiesko-czerwonych. Kilka dni wcześniej wszedł bowiem na ostatnio 30 minut towarzyskiego meczu z Bośnią i Hercegowiną (0-3).

W wyjściowej jedenastce Hiszpanii na mecz z Macedonią znaleźli się Juanfran i Koke. Pierwszy z nich rozegrał 90 minut i zaliczył asystę przy trafieniu Paco Alcácera (0.51 na poniższym filmiku). Koke zszedł z boiska w 77. minucie, wcześniej będąc ukaranym żółtą kartką. Na ławce rezerwowych spotkanie przesiedział Raúl García. Jego los podzielił Jan Oblak, który z pozycji siedzącej obserwował, jak Słowenia przegrywa z Estonią 0-1.

Wczoraj 90 minut w barwach Turcji rozegrał Arda Turan. Dla pomocnika Atlético Madryt nie był to jednak szczęśliwy wieczór, bowiem jego zespół gładko uległ Islandii 0-3. 79 minut w drużynie Chorwacji (2-0 z Maltą) rozegrał natomiast Mario Mandžukić. Napastnik Los Colchoneros gola tym razem nie strzelił, jednak w 31. minucie „wykluczył” z boiska jednego z rywali, który otrzymał czerwoną kartkę za faul na nim. Javi Manquillo z kolei przesiedział na ławce rezerwowych starcie Hiszpanii U-21 z Austrią U-21 (1-1).

Dziś w nocy natomiast kolejne pełne spotkanie w barwach Canarinhos zaliczył Miranda. Brazylia skromnie ograła Ekwador (1-0) i niewykluczone, że stoper Rojiblancos na dłużej zagości w drużynie prowadzonej przez Dungę.