Liga Mistrzów
Borussia Dortmund vs Atletico Madryt
0dn.11godz.45min.
12.20 X3.60 23.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Reprezentacje: Bramki Mario Mandžukicia i Saúla Ñígueza, debiut Raúla Garcíi w La Roja

Czas na pierwsze podsumowanie występów piłkarzy Atlético Madryt w ich reprezentacjach. W środę Turcja pokonała na wyjeździe Danię 2-1. Na ostatnie 25 minut na boisku pojawił się Arda Turan, który w doliczonym czasie gry zaliczył asystę przy decydującym trafieniu Ozana Tufana. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Yassine Bounou. Jego Maroko zremisowało bezbramkowo z Katarem.

Czwartek rozpoczął się od meczu hiszpańskiej młodzieżówki, której udało się pokonać na wyjeździe Węgrów. Gola na wagę tego zwycięstwa strzelił w drugiej połowie Saúl Ñíguez (pierwsze video poniżej od 1.24). Zarówno on, jak i Javier Manquillo przebywali na boisku przez pełne 90 minut. Skutecznością popisał się Mario Mandžukić, który zdobył obie bramki (drugie video poniżej) w wygranym przez Chorwację towarzyskim meczu z Cyprem (2-0). Snajper Rojiblancos spędził na murawie 61 minut.

90 minut w starciu Belgii z Australią (2-0) zaliczył Toby Alderweireld. Najciekawiej zapowiadał się pojedynek Francji z Hiszpanią, w którym na boisku mogliśmy zobaczyć aż czterech Rojiblancos. Niestety wybiegło na nie tylko trzech, bowiem Juanfran przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Ostatecznie Trójkolorowi wygrali 1-0, jednak samo spotkanie nie należało do najlepszych, zwłaszcza po stronie aktualnych mistrzów Europy, którzy nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Koke rozegrał 90 minut, a Antoine Griezmann i debiutujący w barwach La Roja Raúl García biegali po murawie przez blisko godzinę (po 59 minut).

Wczoraj w wyjściowym składzie Urugwaju znalazł się cały tercet z Atlético Madryt. Ekipa z Ameryki Południowej pokonała Japonię 2-0. Przez cały mecz duet stoperów tworzyli Diego Godín i José Giménez, podczas gdy Cristian Rodríguez spędził na boisku 73 minuty. W nocy 90 minut dla Brazylii rozegrał Miranda. Canarinhos pokonali skromne Kolumbię 1-0.