Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.7godz.10min.

Rekord Abela Resino pobity; świetna passa na Vicente Calderon skończona

Koniec. Po CZTERNASTU kolejnych ligowych zwycięstwach (a SZESNASTU meczach bez porażki) na własnym stadionie Atletico Madryt przegrało wczoraj na Vicente Calderon z Realem Sociedad (0:1). Zakończyła się więc znakomita passa, która trwała jeszcze od końcówki poprzedniego sezonu. Podopieczni Diego Simeone nie mogą już pochwalić się perfekcyjnym bilansem na swoim boisku w rozgrywkach ligowych. Większość kibiców myślała, że jeśli już ktoś ma zdobyć obiekt Rojiblancos, to będzie to FC Barcelona lub Real. Stało się inaczej i można powiedzieć, że piłkarze Philippe Montaniera nieco się nam zrewanżowali. W końcu to właśnie Los Colchoneros przerwali na początku sezonu ich serię trzech kolejnych wygranych spotkań na Anoecie.

Małym pocieszeniem może być fakt, że Thibaut Courtois pobił rekord Abela Resino pod względem liczby minut bez puszczenia bramki na Vicente Calderon. Ponad 20 lat temu legendarny bramkarz Atletico Madryt nie dał się pokonać przez 800 minut. Młody Belg poprawił wczoraj ten wynik i dał sobie strzelić gola dopiero po 820 minutach bez nieudanej interwencji. Tym samym Rojiblancos zakończyli passę OŚMIU kolejnych meczów na własnym stadionie bez straconej bramki (od października 2012 roku aż do teraz). Podopieczni Diego Simeone nadal jednak są drużyną, która może pochwalić się najlepszą defensywą w całej La Liga, a Courtois ciągle prowadzi w rywalizacji o Trofeo Zamora. 20-letni golkiper już 18 razy w tym sezonie zachowywał czyste konto (14 razy w La Liga i 4 razy w Copa del Rey).