Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.3godz.41min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #9: Bramka Pierre'a Kunde

Tylko jeden wypożyczony Rojiblanco mógł liczyć na powołanie do reprezentacji kraju podczas trwającej przerwy na mecze międzynarodowe. Jest nim Diogo Jota, lecz Portugalia do lat 21 dopiero rozegra swój mecz. Ligowych zmagań nie przerwała Segunda División, w której z dobrej strony pokazał się Pierre Kunde. 22-latek zdobył swoją pierwszą bramkę ligową po dołączeniu do ekipy Grenady. Ze zwycięstw cieszyli się także Emiliano Velázquez oraz Héctor Hernández. Ten drugi jednak nie zameldował się na boisku, ale dobrą wiadomością jest fakt, że wyleczył kontuzję.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik uporał się z kontuzją i znalazł się w kadrze meczowej na potyczkę z Lorcą. Zasiadł jednak na ławce rezerwowych i nie otrzymał szansy gry. Jego koledzy zwyciężyli 2-1 i nieco polepszyli swoją sytuację w tabeli. Nadal znajdują się w strefie spadkowej, ale do bezpiecznego miejsca tracą dwa punkty.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Championship odpoczywa z uwagi na przerwę reprezentacyjną, ale skrzydłowy otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry Portugalii do lat 21. Młodzi piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego jutro będą walczyć o punkty w eliminacjach Mistrzostw Europy 2019. Rywalem będzie Bośnia i Hercegowina. Dla Joty jest to szansa na pierwszy występ w kwalifikacjach, gdyż miesiąc temu nie wystąpił przeciwko Walii z uwagi na zawieszenie.

Pierre Kunde (Granada)

Kameruńczyk ponownie mógł liczyć tylko na miejsce wśród rezerwowych podczas ligowego spotkania z Lugo. Andaluzyjczycy objęli prowadzenie w pierwszej połowie, a następnie dążyli do jego powiększenia, do którego jednak nie dochodziło. W 76. minucie na boisku zameldował się wypożyczony pomocnik, a osiem minut później Granada po czerwonej kartce musiała wytrwać do końca w osłabieniu. Wynik ustalił właśnie Kunde, który w doliczonym czasie gry wykorzystał lukę w obronie rywali i po sprincie pokonał golkipera. To pierwsze trafienie Afrykanina nie tylko w nowym zespole, ale i na poziomie Segunda. Granada dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu awansowała już do strefy barażowej, natomiast strata do pozycji dającej bezpośredni awans to zaledwie punkt.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Do Madrytu zawitał wicelider Real Valladolid, a w wyjściowej XI gospodarzy znalazł się Urugwajczyk. Błyskawice dość nieoczekiwanie łatwo radzili sobie z rywalem, który nie potrafił dojść do sytuacji strzeleckich. Wynik 3-0 do przerwy mówi sam za siebie. Po zmianie stron Rayo grało bardziej zachowawczo, a gol gości tylko na chwilę dał im nadzieje, gdyż po czerwonej kartce byli bezradni. Ostatecznie stołeczna ekipa zwyciężyła 4-1, a środkowy defensor rozegrał pełne 90 minut. W tabeli Los Franjirrojos są na dziewiątym miejscu z jednopunktową stratą do strefy barażowej.

Bez gier klubu i bez powołania do reprezentacji: Bernard Mensah (Kasımpaşa), André Morreira (Braga), Óliver Torres (Porto), Vitolo (Las Palmas)