Atletico Madryt vs Osasuna
1dn.5godz.15min.
11.40 X4.50 28.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #8: Szósta bramka Joty, niezły mecz Mensaha

Za nami kolejny tydzień, w którym większość wypożyczonych zawodników Atlético nie stanowiła o sile swoich zespołów. Kontuzje usprawiedliwiają Héctora Hernándeza oraz Vitolo, a ani jednej minuty nie zanotowali także Óliver Torres oraz André Moreira. Tradycją staje się już fakt, że najlepszy był Diogo Jota, który powiększył swój dorobek strzelecki. Z całkiem niezłej strony pokazał się Bernard Mensah, który znowu otrzymał szansę od początku meczu.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik nie znalazł się w kadrze na spotkanie z Numancią z uwagi na kontuzję. Beniaminek przegrał z kretesem 1-5 i znajduje się na przedostatnim miejscu w Segunda i do bezpiecznej pozycji traci dwa punkty.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki w ubiegłym tygodniu rozegrały dwa spotkania w Championship. Najpierw ekipa zmierzyła się z Sheffield Utd i przegrała 0-2. Skrzydłowy rozegrał 90 minut, ale jest starania nie przyniosły wymiernych korzyści. Jego poczynaniom towarzyszyły straty piłki. Drużyna odkuła się kilka dni później w starciu z Burton. Portugalczyk został ustawiony na środku ataku i już w 5. minucie urwał się obrońcom, po czym z kilkunastu metrów oddał skuteczny strzał. Piłkarz miał szansę powiększyć dorobek, ale już tylko jego koledzy strzelali i Wolves wygrali 4-0. Jota zszedł z boiska w 77. minucie. Ekipa z West Midlands jest wiceliderem po jedenastu kolejkach i traci tylko punkt do Cardiff. Jota z sześcioma trafieniami w tabeli strzelców ustępuję trzem graczom z siedmioma bramkami na koncie.

Pierre Kunde (Granada)

Kameruńczyk zasiadł na ławce rezerwowych podczas starcia z Alcorcón. Andaluzyjczycy prowadzili 2-1, kiedy na boisku w 78. minucie pojawił się wypożyczony pomocnik. Granadzie udało się utrzymać prowadzenie i wygrała drugi kolejny mecz w Segunda División. Spadkowicz plasuje się na 11. miejscu i traci punkt do strefy dającej prawo gry w barażach o LaLiga.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Ghańczyk po raz drugi z rzędu wystąpił w wyjściowym składzie. W meczu siódmej kolejki ligi tureckiej przeciwnikiem był Osmanlıspor, który z łatwością wygrał 3-0. W pokonanej ekipie jedną z wyróżniających się postaci był Mensah, który wnosił zdecydowanie najwięcej do ataku, a przy okazji bardzo dobrze podawał i kilkukrotnie skutecznie przerywał akcje przeciwników. Po tej serii gier Kasımpaşa spadła na 13. miejsce i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

André Moreira (Braga)

Bramkarz kolejne dwa spotkania oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. W Lidze Europy jego drużyna pokonała Başakşehir 2-1 i z kompletem punktów przewodzi grupie C. W spotkaniu ligowym naprzeciw stanął Estoril, a Braga rozbiła rywala 6-0. W tabeli ekipa zajmuje 5. miejsce z niewielką stratą do podium.

Óliver Torres (Porto)

Hiszpan przesiedział na ławce rezerwowych spotkanie w Lidze Mistrzów przeciwko Monaco, a później w Primeira Liga ze Sportingiem. Smoki ograły bez problemów graczy z Księstwa 3-0 i z trzema punktami są wiceliderem grupy G. Z kolei w lidze bezbramkowo zremisowały i utrzymały fotel lidera.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk zagrał od pierwszej minuty w starciu z Huescą. Jego drużyna prowadził po rzucie karnym, ale ostatecznie rywali wygrali 2-1. W końcówce spotkania Huesca wywalczyła rzut karny po faulu wypożyczonego obrońcy, lecz powtórki pokazały, że przewinienie nastąpiło przed linią „szesnastki”. Sprawiedliwości stało się jednak zadość, gdyż Juan Camilo Hernández przestrzelił. Rayo jest w tabeli na trzynastym miejscu i traci dwa punkty do strefy barażowej.

Vitolo (Las Palmas)

Skrzydłowy leczy kontuzję, więc opuścił starcie z Barceloną, które jego koledzy przegrali 0-3. Mecz został rozegrany bez udziału publiczności, a Katalończycy dążyli do jego odwołania. Wszystko na wskutek chaosu towarzyszącemu referendum niepodległościowemu. Los Amarillos spadli na 17. miejsce i nie mają przewagi punktowej nad strefą spadkową.