Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.8godz.36min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń, 7-13 listopada: Óliver wystąpił w reprezentacji młodzieżowej

Jedynie dwóch Rojiblancos grających w niższych ligach miało okazję do reprezentowania swojego zespołu w rozgrywkach ligowych. Kilku graczy otrzymało powołania do reprezentacji, lecz tylko Óliver Torres zdołał rozegrać mecz w narodowych barwach. Hiszpan wraz z kolegami walczy o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-21. Znaczna większość piłkarzy przebywających na wypożyczeniu miała okazję tylko do zajęć pod okiem klubowych trenerów.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Przerwa reprezentacyjna nie stanowi przerwy dla zawodników Segunda División. Coraz lepiej wygląda sytuacja piłkarzy Tenerife, którzy nie przegrali trzeciego spotkania z rzędu. W starciu z niżej notowaną Numancią udało im się zremisować 1-1, a Senegalczyk spędził na placu gry pełne 90 minut. Kanaryjczycy dzięki punktowi awansowali na 15. pozycję w tabeli, lecz mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Héctor Hernández (Albacete)

Sytuacja Hiszpana w ostatnim czasie nie wygląda najlepiej, gdyż w kolejnym spotkaniu nie był w stanie wybiec w podstawowym składzie trzecioligowca. 20-latek zdołał rozegrać jedynie 31 minut w starciu z Rayo Majadahonda, które zakończyło się wynikiem 0-0.  Albacete zdołało utrzymać pozycję lidera w grupie II Segunda División B.

Óliver Torres i Diogo Jota (Porto)

Obaj Rojiblancos udali się na zgrupowania kadr młodzieżowych swoich krajów. Ważniejsze zadanie stało przez Óliverem, który wraz z Hiszpanią walczy w barażu o udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego zmierzyli się na wyjeździe z Austrią, a pomocnik rozegrał cały mecz, który zakończył się wynikiem 1-1. Rewanż w Hiszpanii zdecyduje, która z ekip zagra w przyszłym roku na turnieju w Polsce. Mniej szczęścia miał portugalski skrzydłowy, który towarzyską wygraną swoich kolegów nad Czechami 3-1 oglądał z ławki rezerwowych.

Tylko w kadrze reprezentacji: Javier Manquillo (Sunderalnd)

Brak powołania i brak gier klubu: Matías Kranevitter, Luciano Vietto (obaj Sevilla), Rafael Santos Borré (Villarreal), Emiliano Velázquez (Braga), Axel Werner (Boca Juniors), Bernanrd Mensah (Vitória SC), Theo Hernandez (Alavés), Guilherme Siqueira (Valencia)