Mallorca vs Atletico Madryt
6dn.18godz.33min.
13.60 X3.20 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #31: Granada przerwała serię porażek

Żaden z wypożyczonych piłkarzy Atlético nie udał się na zgrupowanie swojej reprezentacji. Najbliżej drużyny narodowej jest Diogo Jota, który regularnie otrzymywał powołania do Portugalii U-21, lecz obecnie leczy kontuzję. W ubiegły weekend na boiskach zaprezentowało się dwóch piłkarzy grających w Segunda División. Pierre Kunde w końcu mógł cieszyć się ze zwycięstwa pod wodzą nowego trenera. Dobre wiadomości dotarły również z Lizbony odnośnie André Moreiry, którego uraz nie okazał się poważny.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Skrzydłowy zmaga się z kontuzją kostki, więc nie mógł wziąć udziału w zgrupowaniu kadry młodzieżowej Portugalii, która kilka dni temu wygrała z Liechtensteinem w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. 21-latka czeka jeszcze około miesiąc przerwy w występach.

Héctor Hernández (Albacete)

W spotkaniu z innym beniaminkiem Leonesą wypożyczony piłkarzy otrzymał tylko dziewięć minut. Kanaryjczyk pojawił się na boisku przy stanie 0-0 i w końcówce brał udział w groźnej akcji swojego zespołu, lecz ostatecznie żadna z ekip nie zdobyła bramki. Albacete plasuje się na trzynastym miejscu w Segunda División i nie doznało porażki od sześciu starć.

Pierre Kunde (Granada)

Przeciwko Numancii na ławce trenerskiej zadebiutował Pedro Morilla. Nowy szkoleniowiec, podobnie jak poprzedni, widzi Kameruńczyka w wyjściowym składzie. Środkowy pomocnik został zmieniony w 85. minucie przy stanie 0-0, a po meczu trener tłumaczył roszadę zmęczeniem piłkarza. Granada w końcówce zdobyła bramkę i po serii trzech porażek w końcu wygrała. Andaluzyjczycy zajmują w tabeli Segunda piąte miejsce z niewielką przewagą nad kolejnymi rywalami.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Ghańczyk nie miał szans na powołanie do reprezentacji, gdyż ta nie zaplanowała na trwającą przerwę żadnych spotkań. Piłkarz trenuje z drużyną klubową, czekając na powrót rozgrywek ligi tureckiej. Pomocnik nie wystąpi jednak w najbliższym spotkaniu z uwagi na otrzymanie czerwonej kartki w poprzedniej kolejce.

André Moreira (Belenenses)

Golkiper opuścił ostatnie spotkanie z uwagi na ból podczas rozgrzewki. Powinien być jednak gotowy na najbliższe starcie z FC Porto. Do zdrowia wraca również Muriel, który rozpoczął sezon jako podstawowy bramkarz drużyny, lecz w grudniu doznał kontuzji ramienia.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk przesiedział cały mecz ze Sportingiem Gijón na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał 0-1, co było pierwszą porażką po dziesięciu potyczkach bez porażki. Los Franjirrojos pozostali liderem na zapleczu LaLiga, ale ich stratę punktów może wykorzystać Huesca, która kończy kolejkę w poniedziałek.

Luciano Vietto (Valencia)

Według doniesień mediów Nietoperze nie zdecydują się na opcję wykupu napastnika po sezonie za 14 mln €. Argentyńczyk zawodzi na całej linii, lecz jeśli wierzyć doniesieniom z Włoch, zainteresowane jego usługami jest Napoli.