Real Sociedad vs Atletico Madryt
4dn.2godz.22min.
12.40 X3.30 23.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń, 27.02-5.03: Borré z pierwszymi trafieniami w LaLiga

W ubiegłym tygodniu kibice mieli okazję oglądać w akcji ośmiu wypożyczonych Rojiblancos. Czterech z nich wpisało się na listę strzelców, kolejny popisał się asystą, a jeden wywalczył rzut karny, co oznacza, że każdy ofensywny gracz miał udział przy golu swojej drużyny. Na uwagę zasługuje dublet Rafaela Santosa Borré, który zaliczył premierowe trafienia w Primera División. Powodów do zadowolenia nie może mieć Axel Werner, gdyż po raz kolejny zostało przełożone wznowienie rozgrywek ligi argentyńskiej. Tamtejszy Związek Zawodowy Piłkarzy oświadczył, że gracze nie wyjdą na boisko, dopóki nie zostaną uregulowane zaległości wobec nich.

Matías Kranevitter i Luciano Vietto (Sevilla)

Andaluzyjczycy w środku tygodnia rozegrali spotkanie 25. kolejki LaLiga przeciwko Ahtleticowi. W wyjściowym składzie ekipy Jorge Sampaoliego pojawili się obaj Argentyńczycy. Szczególnie może cieszyć obecność byłego piłkarza Villarrealu, który ostatnio był zupełnie pomijany przez szkoleniowca, lecz impas strzelecki Wissama Ben Yeddera spowodował otrzymanie szansy. Śmiało można powiedzieć, że Vietto był jednym z bohaterów, gdyż wywalczył rzut karny. Wprawdzie „jedenastki” na bramkę nie zdołał zamienić Stefan Jovetić, lecz skuteczną dobitką popisał się Vicente Iborra. Dobrze w destrukcji poczynał sobie drugi z wypożyczonych notując kilka przechwytów. Defensywny pomocnik rozegrał pełne 90 minut, natomiast jego rodak został zmieniony w 78. minucie. Sevilla ostatecznie zwyciężyła 1-0 i nadal zajmuje 3. miejsce w Primera División.

Diogo Jota i Óliver Torres (Porto)

Rywalem Smoków był CD Nacional, który zmierza ku spadkowi z Primeira Liga. W wyjściowym składzie faworytów spotkania znalazł się Óliver, natomiast portugalski skrzydłowy musiał zadowolić się rolą rezerwowego. Porto nie miało litości dla swojego przeciwnika, a strzelanie rozpoczął reprezentant Hiszpanii U-21, który po dograniu z lewej strony zdołał zmieścić piłkę przy bliższym słupku. Kiedy na tablicy wyników widniało 5-0, na placu gry zameldował się Jota i już pięć minut później popisał się asystą przy trafieniu Francisco Soaresa. W końcówce 19-latek mógł zdobyć bramkę, lecz jego strzał obronił bramkarz. Jotę wyręczył André Silva i ustalił wynik meczu na 7-0. Podopieczni Nuno Espírito Santo zajmują 2. miejsce w tabeli ze stratą punktu do Benfiki.

Theo Hernández (Alavés)

Baskowie musieli uznać wyższość nieźle spisującej się w ostatnim czasie Granady, która broni się przed spadkiem do Segunda División. Andaluzyjczycy wygrali 2-1, a francuski lewy obrońca rozegrał cały mecz w drużynie pokonanych. 19-latek odznaczył się skutecznością podań powyżej 93%, z których polowa była zagraniami do przodu. Dodatkowo całkiem dobrze poczynał sobie w destrukcji oraz nie bał się ofensywnych wejść i dryblingów. Raz udało mu się stworzyć szansę strzelecką swoim kolegom. Podopieczni Mauricio Pellegrino zajmują 11. miejsce w tabeli LaLiga.

Rafael Santos Borré (Villarreal)

Nieco polepszyła się sytuacja Kolumbijczyka, który po trzech meczach ligowych poza kadrą znalazł się na ławce rezerwowych w pojedynku przeciwko Osasunie. Piłakrze Frana Escriby prowadzili 2-1, kiedy na boisku zameldował się młody napastnik. W 74. minucie podwyższył wynik na 3-1 kończąc skutecznie długi rajd z piłką. Było to pierwsze trafienie piłkarza w Primera División. Cztery minuty później ponownie doszło do niego długie podanie i po ograniu obrońców ustalił wynik spotkania na 4-1. Dobra postawa nie przekonała trenera do wystawienia 21-latka w kolejnym spotkaniu z Espanyolem. Villarreal wygrał 2-0, a Borré otrzymał tylko dwie minuty. Los Amarillos lokują się obecnie na 6. miejscu w tabeli i tracą cztery punkty do miejsca dającego prawo startu w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Kanaryjczycy zmierzyli się u siebie z Mirandés. Drużyna z dołu tabeli nieoczekiwanie sprawiła kłopoty świetnie spisującej się ekipie z Teneryfy. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie. Wówczas po lewej stronie szarżował Aarón Ñíguez, brat Saúla, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Senegalczyk z Atlético, kierując piłkę do siatki strzałem głową. Było to jego dziewiąte ligowe trafienie w tym sezonie i tylko dziewięciu piłkarzy może pochwalić się lepszym bilansem na zapleczu LaLiga. Blanquiazules kontynuują serię dziesięciu spotkań bez porażki, a w Segunda División zajmują 3. miejsce po 28 kolejkach.

Héctor Hernández (Albacete)

Lider grupy II Segunda División B udał się w delegację do Getxo, gdzie jego formę sprawdził miejscowy Arenas Club. Rywale jeszcze w pierwszej połowie objęli dwubramkowe prowadzenie, a tuż po przerwie gola kontaktowego strzelił wypożyczony napastnik. Było to czternaste trafienie w trzecioligowych rozgrywkach, co przekłada się na pozycję wicelidera w tabeli strzelców. Spotkanie ostatecznie wygrali Baskowie 3-1, lecz porażka nie przeszkodziła Albacete w utrzymaniu pozycji lidera. Na dziesięć kolejek przed końcem ich przewaga nad kolejnym zespołem wynosi sześć punktów.

Nie grali: Bernard Mensah (Vitória SC; poza kadrą), Guilherme Siqueira (Valencia; poza kadrą i tylko w kadrze), Emiliano Velázquez (Braga; kontuzja), Javier Manquillo (Sunderland; tylko w kadrze), Axel Werner (Boca Juniors; tylko w kadrze).