Dziś mamy:23 April, 2024
4dn.12godz.57min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #27: Velázquez wrócił do składu i zdobył bramkę

Pięciu wypożyczonych Rojiblancos zaprezentowało się w ubiegłym tygodniu na ligowych boiskach. po półtoramiesięcznej przerwie znowu zobaczyliśmy w akcji Emiliano Velázqueza, który wpisał się na listę strzelców. Z coraz większym spokojem i nadzieją można śledzić losy André Moreiry zanotował kolejny mecz, a przy okazji nie dał się pokonać. Najsłabiej sytuacja wygląda wśród napastników, gdyż Héctor Hernández i Luciano Vietto nie otrzymali żadnych minut, a zwykle chwalony Diogo Jota wszedł z ławki.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik po raz drugi z rzędu znalazł się w kadrze meczowej, lecz znowu nie było mu dane pojawić się na boisku. Zespół wygrał 1-0 z Numancią i z siedmiopunktową przewagą nad strefą spadkową plasuje się na 14. pozycji w Segunda División.

Diogo Jota (Wolverhmapton)

Po raz pierwszy w tym sezonie ligowym zasiadł na ławce rezerwowych. Wilki przegrywały 0-1 z Fulham, kiedy w 63. minucie na boisku pojawił się Portugalczyk, lecz poza jednym kluczowym podaniem niewiele zdziałał. Ostatecznie ekipa z Londynu zwyciężyła 2-0, co dla Wolves jest trzecią z rzędu potyczką bez wygranej. W tabeli Championship drużyna Nuno Espírito Santo nadal jest liderem i na dwanaście kolejek przed końcem ma dziesięć punktów przewagi nad miejscem niedającym bezpośredniego awansu.

Pierre Kunde (Granada)

Andaluzyjski zespół na własnym obiekcie podjął Alcorcón, a w wyjściowym skaldzie nie mogło zabraknąć Kameruńczyka, który zanotował kolejne 90 minut. Pomocnik zagrał dobre zawody, był bezbłędny w destrukcji i pomógł zdominować środek pola. Próbował również pokazać się w ataku i zagroził bramce rywali. Granada wygrała 2-0, co jest czwartym kolejnym zwycięstwem. Dzięki temu podopieczni José Luisa Oltry są już na trzecim miejscu w Segunda z zaledwie punktem straty do pozycji gwarantującej bezpośredni awans do elity.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Drużyna z Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu grała w lidze z Kayserisporem, a od początku grał Ghańczyk. Spotkanie było intensywne i już po dwudziestu minutach było 1-1. Przy tym wyniku doskonałą okazję miał Mensah, który wpadł w pole karne, lecz nie trafił w światło bramki. 23-latek był bardzo aktywny i z ochotą wchodził w pojedynki, które w większości wygrywał. Miał 85% celnych podań i dorzucił kilka udanych akcji obronnych. Zszedł w 83. minucie, kiedy jego drużyna przegrywała 1-3, aby ostatecznie ulec 2-3. Porażka kosztowała spadek o dwie pozycje w tabeli i teraz drużyna plasuje się na 11. pozycji.

André Moreira (Belenenses)

Bramkarz nie miał zbyt wiele pracy podczas spotkania przeciwko Feirense, lecz kiedy sytuacja tego wymagała, zachował czujność. 22-latek zanotował drugie czyste konto z rzędu i mógł cieszyć się z wygranej 1-0. Belenenses z 27 punktami zajmuje 11. miejsce w Primeira Liga.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Obrońca po raz pierwszy od pięciu meczów pojawił się w składzie i od razu został desygnowany na starcie z liderującą Huescą. Urugwajczyk zastąpił kontuzjowanego kapitana Antonio Amayę i nie zmarnował swojej szansy, bowiem już w 12. minucie otworzył wynik. 23-latek wykorzystał niedokładne wybicie rywali przy rzucie wolnym i z łatwością wpakował piłkę do siatki. Ponadto zagrał świetnie w obronie i zanotował pełne spotkanie. Los Franjirrojos zwyciężyli 3-0 i do pięciu punktów zmniejszyli stratę do Hueski.

Luciano Vietto (Valencia)

Napastnik przesiedział na ławce rezerwowych starcie z Realem Sociedad, które Nietoperze wygrały 2-1. W klasyfikacji Primera División ekipa z Mestalla spadła na czwarte miejsce, gdyż zaległe spotkanie wygrał Real Madryt i dzięki temu wskoczył na podium.