Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.3godz.28min.

Raport z wypożyczeń #26: Gol Kunde, czyste konto Moreiry i remontady

Ubiegły tydzień stał pod znakiem remontad. Trzech Rojiblancos mogło się cieszyć ze zwycięstwa swoich ekip, mimo że pierwsi gola w meczu strzelali przeciwnicy. Szczególnie zadowolony powinien być Pierre Kunde, który przesądził o trzech punktach dla Granady, a i Bernard Mensah dorzucił cegiełkę do triumfu w prestiżowym starciu z Galatasarayem. W lidze portugalskiej w końcu można pochwalić André Moreirę za dobrą grę i zachowanie czystego konta.

Héctor Hernández (Albacete)

Kanaryjczyk po raz pierwszy od dwóch miesięcy znalazł się w kadrze meczowej i na tym koniec pozytywnych wiadomości. Napastnikowi nie było dane powąchać murawy w starciu z Oviedo, a spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0. W Segunda División zespół zajmuje 15. lokatę z czterema punktami przewagi nad strefą spadkową.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Drużyna Portugalczyka w ramach 32. kolejki Championship zmierzyła się z walczącym o baraże Preston. Jota zagrał od początku i był dość aktywny, aczkolwiek nieskuteczny i zanotował pięć strat. Napastnik zanotował pełne 90 minut, a Wilki musiały zadowolić się remisem 1-1. Nie zmieniło to sytuacji w tabeli, gdzie Wolves nadal są liderem z jedenastoma punktami przewagi nad Cardiff.

Pierre Kunde (Granada)

Defensywny pomocnik zagrał od początku meczu z Córdobą i całkiem nieźle sobie radził, choć bez specjalnego przebłysku. Po pierwszej połowie prowadzili jednak rywale, a na osiem minut do końca gracze z Nuevo Los Cármenes zdołali wyrównać. Było im jednak mało i zagrali o pełną pulę, a zwycięskie trafienie stało się udziałem wypożyczonego Kameryńczyka. Kunde dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i z około jedenasty metrów atomowym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. To drugi gol 22-latka w obecnym sezonie, natomiast Granada dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu zdołała wywindować w tabeli Segunda na czwarte miejsce z zaledwie punktem straty do pozycji dającej bezpośredni awans.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Pomocnik znalazł się w podstawowej XI na derby z liderującym Galatasarayem. Zgodnie z oczekiwaniami goście pierwszy zdobyli bramkę, lecz w końcówce pierwszej połowy w polu karnym został sfaulowany Mensah, a sędzia odgwizdał rzut karny, który Mbaye Diagne zamienił na gola. W drugiej połowie Kasımpaşa niespodziewanie zdołała dokonać remontady i wygrać 2-1. Dobre zawody rozegrał wypożyczony z Atlético gracz, który często był pod grą oraz zanotował dwa kluczowe podania. Ghańczyk zszedł w 79 minucie, tuż przed zwycięskim trafieniem. Gracze Kemala Özdeşa awansowali na 9. miejsce na dwanaście kolejek przed końcem rozgrywek ligowych.

André Moreira (Belenenses)

Golkiper otrzymał kolejną szansę występu i przeciwko Estorilowi zrehabilitował się za słabą debiutancką partię. 22-latek zanotował cztery skuteczne interwencje i zachował czyste konto, przyczyniając się do zwycięstwa 2-0. Była to pierwsza wygrana lizbończyków od 28 października. O Belém po 23 kolejkach plasują się na 12. miejscu w tabeli Primeira Liga i mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Obrońca z Urugwaju wciąż musi godzić się z rolą rezerwowego i ponownie nie otrzymał szansy gry w starciu z Leonesą. Los Franjirrojos wygrali 3-2 i awansowali na fotel wicelidera rozgrywek, choć będący za ich plecami Cádiz może pochwalić się identyczną zdobyczą punktową.

Luciano Vietto (Valencia)

Argentyńczyk ponownie otrzymał szansę gry od pierwszej minuty w starciu z ostatnią w tabeli Málagą. Był to slaby występ napastnika, który zdołał oddać tylko jeden niecelny strzał, a w obliczu posuchy został zdjęty z boiska w 60. minucie przy stanie (0-1). Końcówka należała jednak do Nietoperzy, które zdołały odwrócić losy potyczki i zwyciężyły 2-1. Podopieczni Marcelino utrzymali tym samym trzecią lokatę w LaLiga, choć tracący punkt Real Madryt rozegrał jedno spotkanie mniej.