Alaves vs Atletico Madryt
3dn.3godz.51min.
14.00 X3.40 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #24: Wolverhampton wykupi Diogo Jotę

Końcówka okienka transferowego nie przyniosła ruchów kadrowych wśród wypożyczonych Rojiblancos, choć taki był oczekiwany w przypadku Héctora Hernándeza. Najważniejszą wiadomością jest z pewnością komunikat Wolverhampton, którzy zdecydowali się latem wykupić Diogo Jotę. Portugalczyk świetnie sobie radzi na zapleczu Premier League, co po raz kolejny potwierdził zdobyciem bramki.

Héctor Hernández (Albacete)

W ostatnich godzinach zimowego okna transferowego po Kanaryjczyka zgłosiła się występująca w Segunda B Mallorca. Piłkarz jednak nie był zainteresowany grą w niższej lidze, co byłoby jednak szansą na więcej minut. Pozostanie na Estadio Carlos Belmonte jak na razie okazuje się fatalnym rozwiązaniem, gdyż w meczu z Lugo 22-latek piąty raz z rzędu nie załapał się do kadry na spotkanie. Alba zremisowało 1-1 i utrzymało jedenastą lokatę w tabeli Segunda.

Diogo Jota (Wolverhampton)

W ubiegły wtorek Wilki oficjalnie potwierdziły, że po zakończeniu sezonu skorzystają z opcji wykupu Portugalczyka, czego można było się spodziewać. Kwota zapisana w umowie wypożyczenia ma wynieść 14 mln €. Skrzydłowy kilka dni później wystąpił w ligowym spotkaniu przeciwko Sheffield Utd i dołożył cegielnię do zwycięstwa 3-0, notując swoje dwunaste trafienie w Championship, które daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Jota zszedł w 81. minucie. Wolves niezmiennie są na pierwszym miejscu z jedenastopunktową przewagą nad kolejnym zespołem. Do końca rozgrywek pozostało szesnaście kolejek.

Pierre Kunde (Granada)

Pomocnik tradycyjnie już rozegrał pełne 90 minut. W spotkaniu z Tenerife zaprezentował się przyzwoicie, ale bez fajerwerków. Po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z wygranej 2-1, co pozwoliło Granadzie zbliżyć się na punkt do strefy barażowej o awans do Primera División.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Ghańczyk wybiegł w podstawowej XI w starciu ligowym z Akhisarsporem, notując dobre spotkanie, szczególnie pod względem skuteczności podań. Pomocnik szukał również okazji bramkowych, lecz nie udało mu się trafić w światło bramki. Wyręczyli go koledzy, co pozwoliło na wygraną 2-0, a Mensah zszedł w 75. minucie, kiedy na tablicy wyników widniało jeszcze 1-0. Drużyna pozostała na jedenastym miejscu w tabeli, ale już na siedem punktów oddaliła się od strefy spadkowej.

André Moreira (Belenenses)

Zespół w ubiegły poniedziałek dokończył kolejkę ligową, a Moreira mecz z Benficą spędził wśród rezerwowych. Padł remis 1-1. W kolejnej serii gier sytuacja golkipera nie zmieniła się, a jego koledzy doznali porażki 0-3 z Vitória FC. Belensenses po 21. kolejce zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk po dwóch meczach nieobecności wrócił do kadry meczowej, ale musiał zadowolić się tylko miejsce na ławce rezerwowych, z perspektywy której oglądał całe spotkanie z Osasuną. Jego koledzy wywalczyli remis 1-1, a drużyna zajmuje 4. miejsce po 25. kolejce Segunda División.

Luciano Vietto (Valencia)

Napastnik w Pucharze Króla otrzymał szansę gry od początku przeciwko Barcelonie. Był to jednak kolejny słaby występ, w którym Argentyńczyk nie stanowił zagrożenia dla bramkarza rywali. Nietoperze przegrali 0-1 i swojej szansy będą szukać w rewanżu. W weekend Vietto nie wystąpił przeciwko Atlético na mocy tzw. „klauzuli strachu”. Gracze z Mestalla ponownie przegrali 0-1, ale utrzymali 3. miejsce w LaLiga.