Dziś mamy:23 April, 2024
4dn.11godz.43min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń, 20-26 marca: Amath zapewnił zwycięstwo, gol Joty w kadrze

W ostatnim tygodniu ze względu na przerwę reprezentacyjną większość wypożyczonych Rojiblancos nie miała okazji wystąpić w barwach obecnych klubów, a tylko kilku otrzymało powołanie do reprezentacji swojego kraju. Pecha miał jednak Theo Hernández, który nie zdołał zagrać dla Francji U-20 z uwagi na kontuzję, więc na arenie międzynarodowej zaprezentował się jedynie Diogo Jota, który ponadto zdobył bramkę. Rozgrywki ligowe kontynuowały niższe ligi w Hiszpanii, przez co z dobrej strony mógł pokazać się Amath Ndiaye, który poprowadził Tenerife do zwycięstwa.

Diogo Jota (Porto)

Skrzydłowy otrzymał powołanie do reprezentacji Portugalii U-21, która w piątek zmierzyła się w towarzyskiej potyczce z rówieśnikami z Norwegii. Jota zasiadł na ławce rezerwowych i został desygnowany do gry od początku drugiej polowy. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry piłkarz Smoków zdobył bramkę na 3-1 i ustalił wynik spotkania. 20-latek wykorzystał wrzutkę w pole karne i głową umieścił piłkę w siatce.

Theo Hernández (Alavés)

Lewy obrońca pojawił się na zgrupowaniu kadry Francji do lat 20, która jest gospodarzem Turnieju Czterech Narodów, gdzie rywalami są Anglia, Portugalia oraz Senegal. 19-latkowi nie było jednak dane wystąpić choćby w jednym pojedynku, gdyż przeciążył ścięgno w lewej nodze i powrócił do Hiszpanii.

Axel Werner (Boca Juniors)

Bramkarz po raz kolejny zasiadł na ławce rezerwowych stołecznego zespołu, który zmierzył się z San Martín. Xeneizes zwyciężyli 2-1 i po 17. kolejce utrzymała pozycję lidera Primera División z trzypunktową przewagą nad San Lorenzo.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Drużyna z Wysp Kanaryjskich stanęła przed trudnym zadaniem zmierzenia się na wyjeździe z trzecim w tabeli Segunda División Cádizem. Senegalczyk wystąpił od pierwszej minuty i 87. minucie zdobył jedyną bramkę w meczu popisując się fantastycznym wykończeniem akcji. To dziesiąte trafienie Amatha w rozgrywkach, które pomogło drużynie przerwać serię trzech kolejek bez zwycięstwa. Tenerife pozostało na czwartym miejscu, ale zmniejszyło stratę do drużyny z Kadyksu do jednego punktu.

Héctor Hernández (Albacete)

Lider grupy II Segunda División B na własnym terenie podjął Fuenlabradę i poległ 0-4. To kolejne spotkanie, które pokazuje zniżkę formy drużyny, która zdołała zdobyć jedynie trzy punkty w ostatnich czterech meczach. Mimo słabszego okresu, Alba wciąż utrzymuje niezłą przewagę nad resztą stawki. Druga Leioa traci sześć „oczek” na siedem kolejek przed końcem sezonu. Wypożyczony napastnik rozegrał pełne spotkanie, a w 22. minucie został ukarany żółtą kartką.