Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.2godz.51min.

Raport z wypożyczeń #19: Asysta Velázqueza przyczyniła się do remontady

Za nami tydzień, w którym pięciu wypożyczonych Rojiblancos zaprezentowało się na murawie. Po raz kolejny należy pochwalić duet występujący na zapleczu Primera División, a więc Pierre’a Kunde oraz Emiliano Velázqueza, którzy ponownie wiele wnieśli do gry swoich drużyn, a Urugwajczyk walnie przyczynił się do zwycięstwa w dramatycznych okolicznościach. Wciąż poniżej pewnego poziomu nie schodzą Diogo Jota oraz Bernard Mensah, natomiast kilkanaście minut Ólivera Torresa nie może być w żadnym wypadku znakiem zmian u młodego Hiszpana. Coraz słabiej wygląda pozycja Héctora Hernándeza w Albacete, który znowu nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik w drugim kolejnym meczu znalazł się poza kadrą. Alba zmierzyło się z Saragossą i zremisowało 0-0. Kolejny cenny punkt w kontekście walki o utrzymanie pozwolił utrzymać dwupunktową przewagę nad strefą spadkową.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki zmierzyły się z Sheffield Utd, a w składzie nie mogło oczywiście zabraknąć lewoskrzydłowego z Portugalii. Nie zagrał on jednak tym razem wielkiego meczu, niemniej mógł cieszyć się ze skromnego zwycięstwa 1-0. Ponadto młodzieżowy reprezentant kraju, który rozegrał całe spotkanie, obejrzał żółtą kartkę, a ta eliminuje go z występu w następnej kolejce. Wolves są liderem Championship i mają osiem punktów przewagi nad pierwszym miejscem niedającym bezpośredniego awansu.

Pierre Kunde (Granada)

Kameruńczyk wybiegł w podstawowym składzie przeciwko Reus i tym razem częściej włączał się w akcje ofensywne swojego zespołu. Pomocnik starał się podaniami stwarzać niebezpieczeństwo, a w jednej z akcji pojawił się nawet na skrzydle, aby następnie dobrze dośrodkować. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem bezbramkowym, a 22-latek rozegrał 90 minut, otrzymał żółtą kartkę i był jednym z najlepszych na boisku. Granada wypadał poza strefę barażową i traci do niej obecnie punkt, plasując się na 7. pozycji.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

W środku tygodnia drużyna przystąpiła do rewanżowego spotkania Pucharu Turcji przeciwko Bolusporowi. Od początku wystąpił Ghańczyk, który jednak nie był w stanie odmienić losów dwumeczu. Gracze ze Stambułu przegrali 1-4, a całą rywalizację 2-7. Mensah zanotował 66 minut. W weekend przyszedł na czas na starcie ligowe z Gençlerbirliği, które 23-latek rozpoczął w wyjściowej XI. Zaprezentował się całkiem nieźle, ale zanotował kilka strat i fauli. Mecz zakończył się wynikiem 0-0, a Mensah został zmieniony w doliczonym czasie gry. Kasımpaşa plasuje się na 11. miejscu po 16. kolejce.

André Moreira (Braga)

Golkiper przesiedział na ławce rezerwowych ligowy mecz z Belensenses. Jego koledzy wygrali 4-0. W tabeli Primeira Liga Braga zajmuje 4. miejsce.

Óliver Torres (Porto)

Zawodnik środka pola po raz pierwszy od prawie miesiąca miał okazję zaprezentować się na murawie w meczu 1/8 finału Pucharu Portugalii przeciwko Vitória SC. Hiszpan zasiadł jednak na ławce rezerwowych i wszedł na jedenaście minut, kiedy Smoki prowadziły 3-0, aby ostatecznie wygrać 4-0 i awansować do ćwierćfinału.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk zgodnie z przewidywaniami zajął miejsce na środku obrony w potyczce przeciwko Alcorcón. Rywale długo prowadzili, a wyrównanie przyszło dopiero w ostatnim kwadransie. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową przedłużył wypożyczony defensor, a jego kolega umieścił ją w bramce. 23-latek ponadto świetnie radził sobie w destrukcji, notując pięć udanych wślizgów, po trzy odbiory i wybicia oraz raz zablokował strzał. W klasyfikacji Błyskawice awansowały na 4. miejsce i tracą trzy punkty do pozycji dającej bezpośredni awans.