Mallorca vs Atletico Madryt
5dn.2godz.29min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #16: Jota jak zwykle błyszczy, Kunde wykorzystuje szansę

Dwie bramki i asysta sprawiają, że Diogo Jota ponownie i bezapelacyjnie był najlepszym graczem Rojiblancos, który walczy na wypożyczeniu w innej drużynie. Zadowoleni z pewnością mogą być również Bernard Mensah oraz Pierre Kunde, którzy po wskoczeniu do wyjściowych składów potwierdzają swoją przydatność w środku pola. Ze złej na fatalną zmienia się sytuacja Ólivera Torresa, a do warunków Segunda División wciąż nie potrafi się przystosować Héctor Hernández. Na miesiąc przed przybyciem na Metropolitano całkiem nieźle radzi sobie Vitolo, który jednak nie ma możliwości rozwinąć skrzydeł w słabym Las Palmas.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik zdaje się udowadniać, że trzeci poziom rozgrywkowy na ten moment jest szczytem jego możliwości. Kanaryjczyk przesiedział na ławce rezerwowych mecz ze Sporgingiem Gijón, w którym jego koledzy zdołali ugrać remis 2-2. To siódmy z rzędu mecz bez porażki Alba, które obecnie ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Portugalczyk na początku ubiegłego tygodnia rozegrał mecz przeciwko Leeds, w którym pokazał się z dobrej strony. W 60. minucie przy prowadzeniu 2-1 został sfaulowany przez Ronaldo Vieirę, który zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Kilkanaście minut później atakujący podwyższył prowadzenie, a ostateczni Wilki wygrały 4-1. Jeszcze lepiej zaprezentował się w weekend przeciwko Boltonowi. Wówczas zanotował asystę oraz bramkę, a Wolves zwyciężyli 5-1. Wolverhampton po dziewiętnastu kolejkach są liderem z czteropunktową przewagą nad Cardiff i pewnie kroczą po awans. Świetne są osiągi 20-latka, który zanotował już dziewięć trafień i cztery asysty. W klasyfikacji kanadyjskiej tylko dwóch graczy może pochwalić się lepszymi osiągnięciami.

Pierre Kunde (Granada)

Kameruńczyk po raz drugi z rzędu znalazł się w wyjściowej XI andaluzyjskiej ekipy, zastępując zawieszonego Ángela Montoro. W meczu przeciwko Huesce ponownie rozegrał 90 minut, a jego zespół wygrał 2-0. Przy pierwszej bramce wydatny udział miał wypożyczony pomocnik, który dobrym zagraniem z głębi w pole karne umożliwił kolegom zwieńczenie dzieła. 22-latek wykorzystał swoją szansę, pokazując wszechstronność, więc niewykluczone, że wywalczy miejsce na dłużej. Granada zajmuje 3. miejsce w tabeli Segunda División z dwupunktową stratą do lidera.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

W ubiegły poniedziałek ekipa ze Stambułu kończyła wcześniejszą kolejkę ligową starciem z Karabüksporem. Ghańczyk wystąpił od początku i zszedł w 89. minucie. Jego zespół wygrał 2-0, a dobrą pracę przy drugim trafieniu wykonał pomocnik, który pognał z piłką pod pole karne o utrzymał się na tyle długo, że jego kolega zdążył podłączyć się do akcji. W weekend Kasımpaşa podjęła u siebie Konyaspor, a w wyjściowej XI naturalnie znalazł się Mensah, który był bardzo aktywny i szukał swojej okazji do zdobycia bramki. Kilka prób zakończyło się niepowodzeniem, ale drużyna i tak zwyciężyła 2-1, a Murzyn rozegrał pełne 90 minut. Po trzynastu kolejkach podopieczni Kemala Özdeşa zajmują 10. miejsce.

André Moreira (Braga)

Bramkarz jak zwykle pełnił rolę rezerwowego. W meczu Ligi Europy z Hoffenheim jego koledzy poradzili sobie i wygrali 3-1. Dzięki zwycięstwu Portugalczycy zapewnili sobie awans do 1/16 finału rozgrywek. Kilka dni później Braga wygrała 3-1 z Feirense w rodzimej lidze i plasuje się na czwartej pozycji w tabeli.

Óliver Torres (Porto)

Młody pomocnik pikuje w klubowej hierarchii, a w ubiegłym tygodniu nie zagrał ani minuty, mimo dwóch okazji. Najpierw Smoki zmierzyły się w Lidze Mistrzów z Beşiktaşem i zremisowały 1-1, a Hiszpan oglądał boiskowe zmagania z perspektywy ławki rezerwowych. Porto zajmuje drugie miejsce przed w swojej grupie. W rozgrywkach Primeira Liga było jeszcze gorzej, gdyż Óliver znalazł się poza kadrą meczową na starcie przeciwko Aves. Jego koledzy ponownie osiągnęli wynik 1-1 i zachowali pozycję lidera.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Uraz Urugwajczyka nie okazał się niczym poważnym i mógł wystąpić w ligowej potyczce z Tenerife. Środkowy obrońca rozegrał pełne 90 minut, a jego zespół zremisował 2-2. Wynik pozwala ekipie z Madrytu na okupowanie szóstej pozycji w tabeli ligowej, choć strata do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem wynosi zaledwie cztery punkty.

Vitolo (Las Palmas)

Piłkarze z Wysp Kanaryjskich zagrali na wyjeździe z Realem Sociedad i w końcu po serii ośmiu ligowych porażek zdołali wywalczyć punkt, remisując 2-2. Skrzydłowy rozegrał pełne spotkanie i pokazał się z całkiem niezłej strony, szczególnie pod względem skuteczności podań. Punkt nie poprawił sytuacji w tabeli Los Amarillos, którzy ze stratą pięciu punktów zajmują przedostatnie miejsce.