Atletico Madryt vs Red Bull Leipzig
2dn.23godz.15min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z meczów reprezentacji: Koke z szansami na mistrzostwo europy

Czas na krótkie podsumowanie poszczególnych czerwcowych meczów reprezentacji, w których udział wzięli piłkarze Atletico Madryt. Przygotowująca się do Pucharu Konfederacji Brazylia rozegrała dwa spotkania towarzyskie. Przeciwko Anglii (2-2) w wyjściowym składzie Canarinhos pojawił się Filipe. Lewy obrońca Rojiblancos przebywał na boisku do przerwy, po której zmienił go Marcelo. We wczorajszym starciu z Francją (3-0) gracz Realu rozegrał 90 minut i wydaje się, że mimo wszystko to on, a nie gracz Los Colchoneros, będzie pierwszym wyborem Luiza Felipe Scolariego.

Na Confederations Cup zagra także Urugwaj, który zmierzył się niedawno w meczu towarzyskim z Trójkolorowi. Drużyna z Ameryki Południowej wygrała 1-0, a na murawie na ostatnie 19 minut zameldował się Cristian Rodriguez. Choć Diego Godin znalazł się poza kadrą meczową, to i tak obaj piłkarze Atletico Madryt znaleźli się w ostatecznej kadrze na Puchar Konfederacji. Przed rozpoczęciem turnieju czeka ich jeszcze jeden test – jutro w nocy w ramach eliminacji Mundialu 2014 zagrają na wyjeździe z Wenezuelą.

Sporo ciekawego działo się także na Starym Kontynencie. Na Mistrzostwach Europy do lat 21 bardzo dobrze radzi sobie Hiszpania, w szeregach której są Koke i Joel Robles. La Rojita pokonała rówieśników z Rosji (1-0) i Niemiec (1-0), a pojutrze zmierzy się z Holandią o pierwsze miejsce w grupie. Jak do tej pory pomocnik Rojiblancos rozegrał 95 minut (5 ze Sborną i 90 z Die Mannschaft; w tym drugim pojedynku otrzymał żółtą kartkę), podczas gdy jego klubowy kolega z perspektywy ławki rezerwowych oglądał jak między słupkami radzi sobie David de Gea, który jest zresztą wychowankiem Atletico Madryt.

W międzyczasie walczono także o kolejne punkty w ramach eliminacji do Mundialu 2014. Belgowie zanotowali kolejne zwycięstwo, pokonując u siebie Serbię (2-1). Tym razem Thibaut Courtois nie zachował czystego konta i ciężko powiedzieć, czy przy strzale Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego mógł zachować się lepiej. Najlepiej jeśli ocenicie to sami KLIK! W każdym razie Czerwone Diabły umocniły się na prowadzeniu w swojej grupie i odskoczyły Chorwacji, która niespodziewanie przegrała na własnym terenie ze Szkocją (0-1).

Cenne zwycięstwo zanotowała Portugalia, która ograła Rosję (1-0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedzieli Silvio i Ruben Micael. Obaj piłkarze pojawili się jednak na boisku w dzisiejszym meczu towarzyskim z Chorwacją (1-0). Ten pierwszy rozegrał 90 minut i miał swój udział przy bramce Cristiano Ronaldo KLIK!, podczas gdy ten drugi zameldował się na murawie w 62. minucie. Z kolei Maroko pokonało Tanzanię (2-1), jednak Yassine Bounou po raz kolejny musiał zadowolić się rolą rezerwowego.

Przed nami jeszcze wiele zaciętych pojedynków z udziałem piłkarzy Atletico Madryt. Lada moment rozpocznie się Puchar Konfederacji, później Mundial do lat 20, na którym zagrają Thomas, Saul Niguez, Oliver Torres, Javi Manquillo i Jose Maria Gimenez, a w międzyczasie w kluczową fazę wkraczają Mistrzostwa Europu U-21. Poniżej terminarz meczów, w których mogą zagrać Rojiblancos.