Dziś mamy:24 May, 2024
25.05.2024, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Sociedad vs Atletico Madryt
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.36min.
12.35 X3.30 23.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

"La mejor defensa"

Jednym z najpopularniejszych tematów do dyskusji wœród kibiców Atletico Madryt jest kwestia defensywy madryckiego klubu. Po transferach w letnim Mercado wydawało się, iż obrona czerwono-białych jest najsilniejszš zaraz po FC Barcelonie i Realu Madryt.

Rzeczywistoœć okazała się jednak brutalna i mimo sprowadzenia Diego Godina i Filipe Luisa defensywa „Los Rojiblancos” nadal jest piętš achillesowš klubu z Vicente Calderón. Po letnich transferach defensywa Atletico miała wyglšdać następujšco: Filipe Luis, Alvaro Dominguez, Diego Godin oraz Tomas Ujfalusi. Ile razy zagraliœmy takim zestawieniem obrony?

Na poczštek spójrzmy na liczbę rozegranych meczów przez wszystkich obrońców „Los Colchoneros” bioršc pod uwagę fakt, iż Atletico zagrało do tej pory 39 partii (26 w La Liga, 6 w Europa League, 6 w Copa del Rey i 1 w Superpucharze Europy).

– Luis Perea jest najczęœciej grajšcym obrońcš w tym sezonie. Kolumbijczyk wystšpił w 32 spotkaniach (21 meczów ligowych). W większoœci spotkań zajmował pozycję œrodkowego obrońcy, choć Quique Flores szeœciokrotnie ustawił go na prawym boku defensywy.

– Tomas Ujfalusi drugi najczęœciej wystawiany do gry obrońca. Czech na boisku pojawiał się 31 razy (21 w lidze). Zwykle wypełnia obowišzki prawego defensora, ale dziewięciokrotnie był przesuwany do œrodka. Co ciekawe, najczęœciej się to zdarzało, gdy Perea nie był zdolny do gry bšdŸ Kolumbijczyk przesuwany był na pozycję byłego reprezentanta Czech.

– Filipe Luis (25 meczów/16 w La Liga). Za każdym razem grał na lewej obronie – kilkukrotnie wchodzšc z ławki rezerwowych. Brazylijczyk raz tylko został przesunięty do przodu, na pozcyję lewego pomocnika.

Diego Godin zagrał w 22 spotkaniach; 17 w La Liga za każdym razem w centrum defensywy.

– Alvaro Dominguez wystšpił, podobnie jak Godin w 22 spotkaniach. Tylko 13 razy grał w tym sezonie w La Liga.

– Antonio López kapitan, który rozegrał najmniej meczów spoœród całego defensywnego zaplecza drużyny. Wychowanek Atleti pojawiał się na murawie w 21 meczach, z czego 15 razy w La Liga.

– Juanito, którego nie ma już w klubie zagrał tylko w jednym meczu – Copa del Rey przeciwko UD Las Palmas.

Obronę, którš przewidywaliœmy do gry w pierwszym składzie (Ujfalusi, Godín, Domínguez i Filipe) oglšdaliœmy tylko 7 razy. Gołym okiem widać zatem, iż Luis Perea to niekwestionowany lider madryckiej defensywy. Kolumbijczyk rozegrał 32 mecze spoœród 39 możliwych. Noszšcy numer 21 na plecach gracz tylko raz nie został wystawiony do gry w pierwszym składzie z decyzji Floresa – w meczu z Rosenborgiem w Europa League, gdy jego miejsce zajšł Juan Valera. Jak się jednak okazało, Hiszpan i tak został zmieniony przez Kolumbijczyka.

1. Kiedy Quique Flores musiał ustawić obronę bez Perei, Atletico przegrało z Arisem Saloniki 1-0. Wówczas czwórkę obrońców stworzyli Valera, Godín, Domínguez i Antonio López.

2. Ponownie przegraliœmy. Tym razem w derbach Madrytu z Realem (2-0). Oglšdaliœmy wtedy Valerę, Ujfalusiego, Domíngueza i Filipe.

3. To już rewanżowa potyczka z Arisem na Vicente Calderón (2-3). Obrona: Ujfalusi, Godín, Domínguez i Antonio López.

4. Jedna z największym kompromitacji „Rojiblancos” w tym sezonie – klęska z Herculesem 4-1 z defensywš w postaci Ujfalusiego, Godína, Domíngueza i Filipe.

5. Spotkanie z RCD Mallorcš (3-0) na Calderón [Valera, Ujfalusi, Godín i Antonio López].

6. Mecz przeciwko Barcelonie (3-0): Valera, Godín, Ujfalusi i Antonio López.

7. Ostatni raz z Sevillš (2-2): Ujfalusi, Godín, Domínguez i Antonio López.

WNIOSEK

Bez Luisa Perei Atletico odniosło tylko 1 zwycięstwo, 1 remis i 5 porażek tracšc przy tym 17 bramek. Obrona, którš wielu kibiców widziało jeszcze przed rozpoczęciem meczu jako pierwszy garnitur przegrała z Herculesem 4-1.

Nie oznacza to jednak, że Perea to najlepszy obrońca na œwiecie, gdyż takowym jest Alvaro Dominguez. To ze swoim wychowankiem Atletico wygrało 8 z 22 spotkań, w których zagrał. Nieprawdopodobne, prawda?Share
0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x