Dziś mamy: 8 April, 2020

Atlético Madryt, dziś pare godzin temu opublikowało na swojej stronie oficjalny komunikat w sprawie Antoine Griezmanna. Przedstawiamy treść tego komunikatu: 

 

Po deklaracjach prezydenta Josepa Marii Bartomeu na temat naszego piłkarza Antoine’a Griezmanna Atlético Madryt chce publicznie wyjaśnić zaistniałą sytuacje. 

 

14 maja Antoine Griezmann zakomunikował Miguelowi Ángelowi Gilowi, Diego Pablo Simeone oraz Andréi Bercie, iż zdecydował się odejść z klubu po zakończeniu sezonu. W kolejnych dniach Atlético dowiedziało się, że FC Barcelona oraz zawodnik doszli do porozumienia już w marcu, dokładniej w dniach następujących po rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem. Wiadomo również iż obie strony negocjowały od połowy lutego.

 

W odniesieniu do dzisiejszej deklaracji prezydenta Bartomeu, chcemy potwierdzić, iż wczoraj doszło do spotkania Miguela Ángela Gila oraz Oscara Grau na wniosek FC Barcelony. Na spotkaniu Oscar Grau zaproponował zmniejszenie klauzuli Griezmanna z 200 do 120 milionów euro, z możliwością odroczenia płatności.

 

Oczywiście odpowiedź Atlético Madryt była negatywna. Zarówno FC Barcelona, jak i sam zawodnik nie okazali Atlético Madryt oraz jego kibicom należytego szacunku.

 

Dziś Atlético Madryt skontaktowało się z Griezmannem oraz z jego siostrą, a zarazem agentką oraz z prawnikiem, by zawodnik wypełnił swoje zobowiązania wynikające z kontraktu z naszym klubem, i stawił się w najbliższą niedzielę w miasteczku sportowym Atleti, aby rozpocząć pretemporadę z resztą kolegów.

 

Za pomocą tego komunikatu, Atlético Madryt chce wyrazić swoje ogromne rozczarowanie wobec obu stron, w szczególności FC Barcelony, z powodu nakłonienia piłkarza do zerwania kontraktu z Atlético, w momencie w którym zespół grał nie tylko w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi, ale także walczył o mistrzostwo Hiszpanii rywalizując właśnie z Barceloną. Sądzimy, iż narusza to zasady dozwolonego okresu negocjowania z piłkarzem, oraz nie jest w zgodzie z podstawowymi zasadami etyki w rozgrywkach sportowych. Ponadto mamy do czynienia z działaniem na szkodę naszego klubu oraz milionów jego kibiców.

Share

5 Komentarze

 1. WiliamWales Odpowiedz

  I bardzo dobrze, jak barcelona tak bardzo chce griezmana to niech płacie całosc 120 i tyle, nie negocjować i nie iść na ręke temu tfu klubowi…
  Jak nie cierpie barcy tak zawsze broniłem griezmana, ale po tej szopce strasznie stracił w moich oczach i jak robi takie akcje za plecami w najważniejszych momentach sezonu to niech już sobie odchodzi gdziekolwiek..

 2. AdM Odpowiedz

  Niepoważna sytuacja. Przecież i Barcelona chciała AG, i AG chciał do Barcy, my byliśmy gotowi sprzedać go im za 120 mln, Barcelona była gotowa tyle wyłożyć. Cała drama wyrosła z tego, że Antoni i sztab Barcelony nie potrafili usiedzieć na przysłowiowej d**pie trzy miesiące dłużej. Najgorsze, że nie będzie z tego żadnych konsekwencji, jeśli AG uprze się na transfer do Katalonii, to żadne oferty z PSG czy Bayernów nie pomogą. Przez nagłośnienie sytuacji żaden fanboy też Barcy z serduszka nie wypuści. Trzymanie Griezmanna na kontrakcie też oczywiście jest bez sensu.
  Fajnie wypowiedział się na ten temat ostatnio Marotta, lata wprowadzania regulacji ustawiły zawodników na uprzywilejowanej pozycji, co prowadzi do takich sytuacji jak Coutinho czy Antosia.
  Inna sprawa, że UEFA dała ciała w tej kwestii już wielokrotnie, robiąc z tego, de facto, martwy przepis. Takie przynajmniej mam odczucie, zna ktoś sytuację w której głośno było o nieprawidłowościach tego typu przy transferze a klub pozyskujący odczuł konsekwencję takich działań?

 3. Ciuus Odpowiedz

  A ja w ogóle nie rozumiem tego oświadczenia.

  Atletico wiedziało, że Griezmann chce odejść do Barcelony. I dopóki żadna oferta nie wpłynęła nie ma mowy o żadnym zerwaniu kontraktu czy umowie. Jak więc Atletico chce się domagać opłaty 200 mln skoro oferta wpłynęła po 1 lipca ?

  Barcelona dogadała się z Griezmannem ? Żadnej umowy nie ma. Hazard też dogadał się z Realem i nikt w Cheslea nie zakłada żadnej sprawy. Teraz Pogba tez jest dogadany z Realem i nikt z ManU też nie chce się o to sądzić. Tak się robi. Najpierw się sąduje zawodnika czy w ogóle chce transferu i dopiero później przeprowadza się operacje. Żeby było śmieszniej Atletico samo najpierw dogadało się z Felixem zanim przeprowadzono transfer. Tak samo kluby najpierw dogadały się z De Ligtem a dopiero później rozmawiały z Ajaxem o kwocie odstępnego. TO JEST ZUPEŁNIE NORMALNE.

  Pytanie brzmi jak to wygląda w przypadku kwoty odstępnego bo w tym przypadku Barcelona w ogóle nie musiała rozmawiać z Atletico tylko wpłacić kwotę i wykupić kartę zawodnika. Jak więc Atletico może mieć jakiekolwiek roszczenia ?
  Chodzi tylko o kasę. Ale czy ja obserwując jakiś towar np buty za 200 złotych od miesiąca czy dwóch kupie je gdy będzie na nie promocja po kilku miesiącach łamie jakiekolwiek prawo czy coś w ten deseń ? Barcelona już od 2 lat interesowała się Griezmannem i Atletico o tym wiedziało.
  Jakiekolwiek rozmowy miedzy Griezmannem i Barceloną są nie do udowodnienia i nie są czymś co stanowi podstawę do jakichkolwiek roszczeń bo to oznaczałoby że żaden transfer w tym okienku transferowym wykonany przez jakikowlwiek klub byłby niezgodny z prawem.

  Zastanawia też jedno.
  “Na spotkaniu Oscar Grau zaproponował zmniejszenie klauzuli Griezmanna z 200 do 120 milionów euro, z możliwością odroczenia płatności.”

  Jak Grau mógł prosić o coś co jest zapisane w kontrakcie zawodnika ? Jak mógł prosić o zmniejszenie klauzuli skoro jest to ustanowione prawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *