Atletico Madryt vs Red Bull Leipzig
2dn.23godz.0min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Podsumowanie meczu: Atletico – Real

Atletico Madryt przegrało na własnym boisku w derbach Madrytu z Realem Madryt. Po pierwszej połowie „Królewscy” prowadzili 2-0 po golach Karima Benzemy oraz Mesuta Ozila. Dopiero w samej końcówce nadzieje na chociażby jeden punkt dla „Los Rojiblancos” dał niezawodny Sergio Aguero. Mimo tego, Atletico Madryt nie zdołało wyrównać i trzy punkty powędrowały do ekipy z Santiago Bernabeu.

Spotkanie na Vicente Calderon już od pierwszych minut nie układało się dobrze dla gospodarzy. W 5 minucie doskonale z rzutu wolnego uderzył Cristiano Ronaldo, niedługo potem doskonałš sytuacje zmarnował Sami Khedira.

Bramka dla Realu Madryt była tylko kwestiš czasu. Stało się w 11. minucie, do piłki doskoczył Karim Benzema i umieœcił piłkę w bramce. Było 0-1.

Następnie podopieczni Floresa próbowali dogonić meczowych rywali, ale „Królewscy” przeprowadzili idealnš kontrę, która musiała zakończyć się drugš bramkš. Tym razem gola zdobył Mesut Ozil. Niemiec otrzymał wycofujšce podanie od Marcelo i technicznym strzałem zaskoczył interweniujšcego Davida De Geę.

Piłkarze „Los Rojiblancos” nie poddawali się, coraz chętniej atakowali na bramkę Casilliasa. Jednak to właœnie ten bramkarz spisywał się wyœmienicie. Ratował on bowiem kilka razy swój zespół przed utratš gola. Najlepszš sytuację dla Atletico zmarnował Sergio Aguero, kiedy był w sytuacji sam na sam z portero „Los Blancos”.

W ostatnich minutach rzšdzili znowu „Królewscy”. Cristiano Ronaldo marnował jednak akcje swoich kolegów. Zamiast trzeciego gola dla Realu, obejrzeliœmy kontaktowš bramkę dla Atletico. W 86 minucie strzelił jš Sergio Aguero. Mimo nerwowej końcówki, wynik się nie zmienił.

Atletico Madryt: De Gea, Ujfalusi, Godin, Dominguez, Filipe Luis, Mario Suarez, Tiago, Reyes, Elias, Kun Aguero, Forlan

Real Madryt: Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo; Lass, Xabi Alonso, Khedira; Özil, Benzema i Cristiano Ronaldo.

Atletico Madryt – Real Madryt 1:2 (0:2)

0:1 Benzema 11’