Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.1godz.40min.

Podsumowanie: Atletico – Real Sociedad 3:0

Atletico Madryt odniosło pewne zwycięstwo we wczorajszym spotkaniu. „Rojiblancos” pokonali 3:0 Real Sociedad dzięki trafieniom Filipe Luisa, Mario Suareza i Kuna Aguero.

Quique Flores majšc w pamięci spotkanie sprzed tygodnia, w którym Diego Costa skompletował hat-tricka, zdecydował się na ponowne wystawienie Brazylijczyka od pierwszych minut. W stosunku do wygranego z Osasunš meczu, trener Atletico poczynił w wyjœciowym składzie trzy zmiany – Filipe Luis zastšpił kontuzjowanego Antonio Lópeza, do gry po zawieszeniu wrócił Kun Aguero, a Koke posadził na ławce Juanfrana. Jak się okazało, każda z decyzji Floresa była słuszna, gdyż piłkarze rozegrali bardzo dobry mecz i nie było gracza, który odstawałby poziomem od reszty drużyny.

Czerwono-biali od pierwszego gwizdka Álvareza Izquierdo przystšpili do ataków na bramkę Realu Sociedad. Kun, który przecišł podanie do prawego obrońcy RSSS po wejœciu w pole karne, nieupilnowany przez dwóch defensorów biało-niebieskich oddał strzał z obrębu szesnastki. Na rzut rożny piłkę sparował jednak Claudio Bravo.

Kilka chwil póŸniej kapitan Atletico zagrał z linii œrodkowej długš piłkę do Diego Costy. Brazylijczyk zabrał się z futbolówkš w pole karne, po czym w niekonwencjonalny sposób wystawił jš Filipe Luisowi, a ten bez żadnych problemów skierował jš w okolice okna bramki Claudio Bravo. W ten sposób lewy obrońca z polskimi korzeniami przerwał trwajšcš przez 29 meczów serię bez bramki dla „Los Colchoneros”.

„Los Rojiblancos” nie spoczęli jednak na laurach i mimo kilku minut chaotycznej gry powróciło do właœciwego rozgrywania akcji. Przed szansš na wpisanie się na listę strzelców stanšł aktywny w tym spotkaniu Diego Costa. Brazylijczyk nie wykorzystał jednak wspaniałego podania Kuna Aguero, gdyż potężnie kopnięta przez niego piłka odbiła się od słupka. Niemniej jednak, były piłkarz Realu Valladolid zasłużył sobie jak nikt inny na zdobycie gola.

W 44. minucie na 2-0 podwyższył Mario Suarez. Œwietne podanie otwierajšce drogę do pustej bramki umożliwił trzykrotnym zamarkowaniem płaskiego doœrodkowania Jose Antonio Reyes. Bramka zdobyta przez Suareza to jego pierwsze trafienie w czerwono-białych barwach.

W drugiej połowie podopieczni Quique Sancheza Floresa kontynuowali pracę wykonanš w pierwszej odsłonie partii. Zmienić obraz gry próbował Real Sociedad, lecz strzał Raula Tamudo z 46. minuty nie sprawił żadnych kłopotów.

Atletico dšżyło jednak do powiększenia swojej przewagi. Swoje szanse mieli Tiago i Diego Costa, lecz obaj nie byli w stanie wykończyć doœrodkowań Jose Reyesa. W 70. minucie Quique Flores podjšł decyzję o zdjęciu z boiska przebojowego w tym pojedynku Diego Costy. Grę Brazylijczyka docenili kibice, którzy skwitowali jego występ owacjami na stojšco. Jego miejsce na murawie zajšł Diego Forlan.

W 78. minucie Aguero podwyższył na 3-0. Kun przyjšł piłkę w œrodku pola po rzucie rożnym Sociedad. Argentyńczyk ruszył w kierunku bramki, wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Claudio Bravo. Wynik meczu był już ustalony. W 86. minucie kapitalnego Reyesa zastšpił Raul Garcia. Andaluzyjski skrzydłowy został pożegnany wielkimi brawami.

Składy:

Atlético Madryt: De Gea; Ujfalusi, Perea, Godín, Filipe Luis; Tiago, Mario Suárez, Reyes (Raúl García, 86’), Koke (Juanfran, 74’); Kun Agüero oraz Diego Costa (Forlán, 70’).

Real Sociedad: Bravo; Carlos Martínez, Ansotegi, Deminov, Estrada; Elustrondo (Zurutuza, 57’), Markel, Aranburu; Xabi Prieto, Griezmann (Sutil, 70’) i Tamudo (Ifrán, 63’).