Atletico Madryt vs Celta Vigo
4dn.13godz.16min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Podsumowanie: Almeria 2:2 Atletico

Atletico Madryt zremisowało z Almeriš 2:2 na inauguracje 28. kolejki Primera Division. Dwie bramki dla goœci ze stolicy Hiszpanii zdobył Sergio Aguero, natomiast dla Andaluzyjczyków strzelali, pierwsze Crusat, a następnie Goitom.

Mecz rozpoczšł się od ataków Almerii. Już w 7. minucie mogło być 1:0. Z prawej strony piłkę posłał Feghouli, następnie futbolówka trafiła pod nogi Crusata, który uderzył na bramkę Atletico. Jednak pomimo tego, że piłka odbiła się po drodze od Luisa Perey to David De Gea nie dał się zaskoczyć i wybronił ten strzał nogami.

W 21 minucie ponownie Almeriš zaatakowała. Kapitan Almerii, Crusat otrzymał piłkę z lewej strony i bez zastanowienia popisał się fantastycznym strzałem z woleja, jednak piłkę zmierzajšcš wprost w okienko bramki zdołał wybić De Gea.

Szeœć minut póŸniej Atletico wyprowadziło kontratak. Diego Forlan zagrał œwietnš piłkę do Aguero i Argentyńczyk znalazł się sam na sam z Diego Alvesem jednak wczeœniej sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej, której jak pokazały powtórki nie było.

W 33 minucie  ponownie było groŸnie pod bramkš goœci. Piłkę na pištym metrze otrzymał najlepszy strzelec Almerii, Ulloa jednak jego strzał instynktownie obronił młody bramkarz Atletico. Dzięki jego interwencjš nadal był wynik 0:0. Minutę póŸniej strzał Marcelo Silvy o centymetry minšł lewy słupek bramki.

Pierwsza groŸna akcja Atletico przyniosła bramkę. W 39 minucie, Tiago znalazł się przed polem karnym i popisał się œwietnym podaniem za obrońców do Kuna, ten bez problemu minšł bramakrza po czym spokojnie przymierzył do pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i to Los Colchoneros schodzili do szatni z jednobramkowš przewagš.

Jednak już po trzech minutach po wznowieniu gry Almeria odrobiła straty. Pięknym strzałem z 16 metrów popisał się Crusat, który był bardzo aktywny tego dnia.

W 53 minucie Diego Godin został sfaulowany w œrodkowej częœci pola gry. Zawodnicy szybko wznowili rzut wolny i w dobrej pozycji znalazł się Reyes, Hiszpan uderzył po czym piłka uderzyła w jednego z graczy Almerii i zmyliła Alvesa, jednak zdołał on z wielkim trudem wybić piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty póŸniej œwietnš okazje zmarnował Godin. Urugwajski obrońca dostał œwietne podanie od Aguero jednak nie zdołał umieœcić piłki w siatce znajdujšc się metr od linii, bowiem œwietnie interweniował obrońca gospodarzy.

W 60 minucie Sergio Aguero popisał się pięknš indywidualnš akcjš. Argentyński snajper minšł kilku rywali po czym uderzył z 16 metrów lewš nogš nie dajšc najmniejszych szans bramkarzowi Almerii.

Jednak radoœć z prowadzenia trwała do 76 minuty. Wtedy to, idealnš piłkę na głowę otrzymał Goitom, który nie był kryty przez obrońców Atletico i mógł spokojnie wpakować piłkę do siatki.

W 86 minucie, Aguero mógł dać zwycięstwo swojej drużynie tym samym kompletujšć hattricka. Kun dostał kolejne podanie od Tiago i znajdujšc się po lewej stronie pola karnego spudłował w fatalny sposób. Atletico w końcówce ambitnie walczyło o zwycięskš bramkę jednak mecz zakończył się remisem 2:2.

UD Almeria 2:2 Atletico Madryt

39′ Aguero 0-1

48′ Crusat 1-1

60′ Aguero 1-2

76′ Goitom 2-2