1dn.20godz.21min.

Piłkarki Atlético gromią w sparingu

Piłkarki Atlético rozegrały dziś pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczne Ángela Villacampy pokonały w nim Linköpings FC, wiceliderki szwedzkiej ekstraklasy, aż 9-1.

Najlepiej po stronie Rojiblancas zaprezentowały się Sonia Bermúdez (autorka czerech goli, wybrana najlepszą zawodniczką meczu), Andrea Falcón (autorka trzech asyst) i Laura Fernández (autorka trzech bramek, debiutująca w pierwszym zespole po awansie z zespołu rezerw). Od pierwszego do ostatniego gwizdka przewaga ekipy z Hiszpanii nie podlegala żadnej dyskusji. O ile jednak do przerwy Szwedki potrafiły jakoś odpierać atak rywalek, o tyle w drugiej połowie – a zwłaszcza w przeciągu ostatnich 25 minut – worek z bramkami rozwiązał się na dobre.

W środę (10 sierpnia) piłkarki Atlético rozegrają drugi sparing. Tym razem ich przeciwniczkami będą zawodniczki Eskilstuna United, które zajmują trzecie miejsce w szwedzkiej ekstraklasie.

Linköpings FC vs. Atlético Femenino 1-9 (0-2)

[0-1] Sonia Bermúdez 9′
[0-2] Janni Arnth Jensen 21′ (samobójczy)
[0-3] Sonia Bermúdez (asysta: Andrea Falcón) 47′
[0-4] Laura Fernández (asysta: Andrea Falcón) 64′
[0-5] Laura Fernández (asysta: Amanda Sampedro) 75′
[1-5] Renée Slegers 76′
[1-6] Sonia Bermúdez (asysta: Andrea Falcón) 78′