Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.13godz.51min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Nicolás Schiappacasse zadebiutował w Tercera División i zdobył bramkę

Jeden z największych południowoamerykańskich talentów, Nicolás Schiappacasse, który obecnie trenuje z rezerwami Atlético, właśnie zadebiutował w Tercera División. Urugwajczyk pojawił się na boisku w 55. minucie meczu przeciwko Unión Adarve i już po kilku minutach cieszył się z premierowej bramki.

Zaledwie 17-letni piłkarz rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale jego koledzy słabo radzili sobie dzisiaj i już po pół godzinie gry przegrywali 0-3. 10 minut po przerwie Óscar Fernández wprowadził nastoletniego napastnika, który zmienił Caio Henrique. Krótko po wejściu Rojiblancos zmniejszyli stratę, a w 63. minucie gola kontaktowego strzelił Schiappacasse. Zawodnik popisał się skutecznym strzałem z lewej nogi zza pola karnego. Później okazało się, że było to trafienie ustalające wynik spotkania.

Colchoneros zagwarantowali sobie zakup gracza, gdy ten miał 15 lat i zobowiązali się zapłacić za niego River Plate (Montevideo) 1,5 mln €. Latem uzyskał włoski paszport, co jest znacznym ułatwieniem w kontekście limitu miejsc dla graczy non-UE.