Nasz przeciwnik w Lidze Europy: Lazio wraca z piekła do nieba

09.02.2012; 23. kolejka Serie A:
Lazio – Cesena 3:2 (0:2)
Hernanes 53′, S. Lulić 60′, L. Kozak 63′ – A. Mutu 14′, V. Iaquinta 35′ (karny)

W pierwszym meczu 23. kolejki Serie A, Lazio po emocjonującym meczu pokonało na własnym boisku 3:2 ekipę Ceseny. Dla drużyny ze stolicy Włoch był to ostatni mecz przed pojedynkiem z Atletico Madryt w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Spotkanie z Ceseną odbyło się o godzinie 20:45, choć władze rzymskiego klubu wnioskowały o przesunięcie meczu na wcześniejszą godzinę z obawy przed niskimi temperaturami. Zawody rozpoczęły się fatalnie dla drużyny gospodarzy. W 15. minucie po podaniu Vicenzo Iaquinty w niezłej sytuacji znalazł się Adrian Mutu i pewnie skierował piłkę do bramki. Pomimo tego, że przewagę miało Lazio, to goście okazali się w 1. połowie zdecydowanie bardziej skuteczni. W 33. minucie Abdoulay Konko sfaulował w polu karnym Mutu, za co został ukarany żółtą kartką, a Cesena otrzymała rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Iaquinta i niespodzianka stawała się coraz bardziej realna. W drugiej połowie Lazio musiało się zmierzyć nie tylko z dwubramkową stratą do gości, ale także z grą w osłabieniu. Od początku ruszyli więc do ataków, co opłaciło się już po 7 minutach. W 53. minucie kontaktową bramkę zdobył Hernanes. Lazio nie zwalniało tempa i po kolejnych 7 minutach na tablicy z wynikiem widniał remis. Strzelcem gola okazał się Senad Lulić, a asystę przy tym trafieniu zaliczył wprowadzony po przerwie Libor Kozak. Do końca meczu pozostało jeszcze pół godziny, więc ekipa Lazio miała jeszcze wystarczająco czasu, aby co najmniej jeszcze raz trafić do siatki Ceseny i wygrać to spotkanie. Upragniona bramka padła zaledwie 3 minuty po doprowadzeniu do remisu. Bohaterem gospodarzy okazał się Kozak, który do wcześniejszej asysty dołożył gola na 3:2. Do końca pojedynku nie zdarzyło się już nic ciekawego i Rzymianie zdołali powrócić z piekła do nieba.

Skład Lazio: Marchetti – Konko, Biava, Zauri, Lulić – Ledesma, Matuzalem, Gonzalez, Hernanes, Candreva (Kozak 46′ (Scaloni 84′)) – Klose.

Dzięki wygranej Lazio awansowało na 3. miejsce w tabeli i jeśli w sobotę Udinese przegra u siebie z Milanem, wówczas Rzymianie pozostaną na podium Serie A przynajmniej do następnej kolejki.