Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
2dn.5godz.49min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Najbliższy rywal: Athletic gromi w LE

Już za trzy dni na Atletico Madryt czeka drugi ligowy mecz nowego sezonu. Tym razem Los Rojiblancos zagrają przed własną publicznością na Vicente Calderon, a ich przeciwnikiem będzie Athletic Bilbao. Wczorajszego wieczora podopieczni Marcelo Bielsy zmazali plamę po przegranej na inauguracje rozgrywek z Betisem Sewilla (3-5), pokonując na San Mames Helsinki aż 6-0 w pierwszym starciu czwartej rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy.

Jak można było się spodziewać, od początku tego starcia stroną przeważającą byli gospodarze, którzy otworzyli wynik spotkania w 25 minucie meczu. Wówczas fantastyczną wrzutkę z prawej strony boiska posłał Iraloa, w polu karnym najwyżej wyskoczył były napastnik Valencii – Aritz Aduriz, który pięknym strzałem z głowy pokonał Wallen’a. Niespełna sześć minut później było już 2-0 dla Bilbao. Marekl Susaeta wykorzystał przy rzucie rożnym brak asysty obrońców przeciwnika i głową wpakował piłkę do siatki. Jeden z zawodników gości próbował jeszcze interweniować, jednak strzał był zbyt mocny. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy trzeci cios, który praktycznie w tym momęcie rozstrzygnął losy tego spotkania zadał – Inigo Perez. 24-letni Hiszpan uderzył nie do obrony z rzutu wolnego. Do przerwy Athletic Bilbao prowadził 3-0.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się i Baskowie kontynuowali swój pokaz umiejętności. W 51 minucie po raz drugi do bramki przeciwnika trafił Aduriz, który wykorzystał sytuacje sam na sam. Po kolejnych siedmiu minutach było już 5-0. Także swoje drugie trafienie dołożył Susaeta. Dzieła zniszczenia w 85 minucie dokonał Iraola. Hiszpan wykorzystał dobre podanie z prawej strony i lekkim strzałem z pierwszej piłki podwyższył rezultat.

Trzeba przyzna, że Athletic wczorajszego dnia zmiażdżył rywala. Faktem jest, że Finowie oddali tylko jeden strzał na bramkę rywala, przy czym gospodarze strzelali aż 25 razy, z czego 12 w światło bramki. Przy takim wyniku spotkanie rewanżowe to tylko formalność dla Los Leones.

Athletic Bilbao 6-0 HJK

25′ Aduriz A. 1-0

31′ Susaeta M. 2-0

42′ Perez I. 3-0

51′ Aduriz A. 4-0

58′ Susaeta M. 5-0

85′ Iraola A. 6-0