Borussia Dortmund vs Atletico Madryt
0dn.11godz.55min.
12.20 X3.60 23.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Nacional – Atlético 0-2; zwycięstwo na pożegnanie z Ameryką Południową

W ostatnim meczu w ramach Copa Euroamericana Atlético Madryt pokonało Nacional 2-0. W przekroju całego spotkania Rojiblancos byli drużyną lepszą i zasłużenie wygrali. W pierwszej połowie Urugwajczycy bardzo rzadko zbliżali się do bramki chronionej przez Thibauta Courtoisa, podczas gdy podopieczni Diego Simeone skonstruowali kilka fajnych akcji. Niestety swoich sytuacji nie wykorzystał ani Diego Costa, ani Filipe, ani Arda Turan, ani Raúl García. W przerwie Cholo dokonał czterech zmian, z których największe znaczenie miało wprowadzenie Léo Baptistão i Cristiana Rodrígueza. To właśnie temu duetowi Los Colchoneros zawdzięczają zwycięstwo. Ten pierwszy strzelił dwa gole, a ten drugi zaliczył półtora asysty (przy pierwszej bramce strzał Cebolli bramkarz Nacionalu wybił pod nogi byłego gracza Rayo Vallecano). Tym samym w całym turnieju Copa Euroamericana Europa pokonała Amerykę Południową 6-2, a Atlético Madryt miało przywilej odebrania pucharu i świętowania tego wydarzenia. Teraz Rojiblancos wrócą do stolicy Hiszpanii, by odpowiednio się przygotować do kolejnego sparingu, który rozegrają z UD Las Palmas (10. sierpnia).

0-1 Léo Baptistão 46′
0-2 Léo Baptistão 79′