Atletico Madryt vs Celta Vigo
5dn.3godz.0min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ U-20: Urugwaj wygrał grupę bez straty gola

Piłkarze Urugwaju bezbramkowym remisem z RPA zakończyli zmagania w pierwszej fazie Mistrzostw Świata do lat 20. Punkt wystarczył do zajęcia pierwszego miejsca w grupie D, co wiąże się z otrzymaniem teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału. Nicolás Schiappacasse przebywał na boisku do 86. minuty.

Spotkanie nie obfitowało w wiele klarownych sytuacji, a w pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie zmusić do interwencji bramkarza rywala. Po przerwie sytuacja niewiele się poprawiła i ostatecznie żadna z ekip nie była w stanie przechylić szali na własną stronę.

Celestes w trzech meczach zgromadzili siedem punktów i zanotowali korzystny bilans bramkowy 3-0. Jednego z goli strzelił Schiappacasse. Zajęcie pierwszego miejsca oznacza, że w fazie pucharowej pierwszym rywalem będzie drużyna z trzeciego miejsca z grupy B, E lub F. Wszystko będzie zależało od jutrzejszych rozstrzygnięć w dwóch ostatnich z wymienionych grup. Spotkanie zostanie rozegrane w Suwon 31 maja o 10:00 czasu polskiego.

Urugwaj U-20 – RPA U-20 0-0

Żółte kartki: Benavídez, Bentancur (Urugwaj); Mokoena, Margeman (RPA)

Sędzia: Siergiej Karasiow (Rosja)

Frekwencja: 7707 widzów

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Matías Viña, Santiago Bueno, Mathías Olivera – Federico Valverde – Agustín Canobbio, Nicolás de la Cruz, Rodrigo Bentancur, Juan Manuel Boselli (Carlos Benavídez, 70’) – Nicolás Schiappacasse (Joaquín Ardaiz, 86’)

Skład RPA: Mondli Mpoto – Reeve Frosler, Thendo Mukumela, Tercious Malepe, Malebogo Modise – Teboho Mokoena, Grant Margeman – Sibongakonke Mbatha, Thabo Cele, Masilakhe Pholhongo (Keletso Makgalwa, 72’) – Luther Singh (Sipho Mbule, 81’)