Mallorca vs Atletico Madryt
1dn.21godz.27min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ U-20: Urugwaj w półfinale po zwycięskich karnych z Portugalią

W ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata do lat 20 Urugwaj pokonał Portugalię i awansował do półfinału. Regulaminowy czas gry oraz dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia i wobec wyniku 2-2 sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, które lepiej egzekwowali Celestes. Nicolás Schiappacasse rozegrał 113 minut.

Portugalczycy na prowadzenie wyszli już w 1. minucie. Rywale źle wyprowadzali piłkę spod własnego pola karnego, a ta została przejęta przez Xadasa, który podał do Xande Silvy. Napastnik wbiegł w pole karne i podciął futbolówkę nad interweniującym bramkarzem. Na wyrównanie nie przyszło długo czekać, gdyż w 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Santiago Bueno. Przed przerwą ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. W 41. minucie znakomitym strzałem z dystansu popisał się Diogo Gonçalves. Po zmianie stron dosyć szybko remis przywrócili Urugwajczycy, którzy wywalczyli rzut karny. W 50. minucie „jedenastkę” na bramkę zamienił Federico Valverde.

Od tego momentu żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć decydującej bramki, więc konieczna była dogrywka. Pół godziny gry także nie przyniosły rozstrzygnięcia, więc o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W czterech seriach żaden z graczy się nie pomylił, natomiast w piątych próbach gracze obu ekip nie zdołali pokonać golkiperów, co powtórzyło się w szóstej kolejce. Następnie Santiago Mele po raz trzeci z rzędu zatrzymał rywala, a Bueno przypieczętował awans zawodników z Ameryki Południowej.

Rywalem Urugwaju w walce o finał będzie Wenezuela, która wyeliminowała USA. Mecz odbędzie się w Daejon 8 czerwca o 10:00 czasu polskiego.

Portugalia U-20 – Urugwaj U-20 2-2 po dog. (2-2, 2-1), k. 4-5

[1-0] Xande Silva 1’ (asysta: Xadas)

[1-1] Santiago Bueno 16’

[2-1] Diogo Gonçalves 41’ (asysta: Xadas)

[2-2] Federico Valverde 50’-k.

Żółte kartki: Costa, Ribeiro, Dalot (Portugalia); Canobbio (Urugwaj)

Sędzia: César Ramos (Meksyk)

Frekwencja: 5086 widzów

Skład Portugalii: Diogo Costa – Diogo Dalot, Rúben Dias, Jorge Fernandes, Yuri Ribeiro – Pedro Rodrigues – Diogo Gonçalves (José Gomes, 97’), Xadas, Pedro Delgado (Gedson Fernandes, 54’), Bruno Costa (André Ribeiro, 73’) – Xande Silva (Florentino Luís, 107’)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Santiago Bueno, Mathías Olivera – Federico Valverde – Nicolás de la Cruz (Rodrigo Amaral, 79’), Carlos Benavidez (Santiago Viera, 79’), Marcelo Saracchi (Matías Viña, 94’), Agustín Canobbio – Nicolás Schiappacasse (Joaquín Ardaiz, 113’)