Mallorca vs Atletico Madryt
5dn.11godz.22min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ U-20: Urugwaj przegrał w półfinale i zagra o brąz

Reprezentacja Urugwaju do lat 20 przegrała po serii rzutów karnych z Wenezuelą i to rywale zagrają o mistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej. Celestes długo prowadzili i dopiero w doliczonym czasie gry doszło do wyrównania i konieczności rozegrania dogrywki. Nicolás Schiappacasse pojawił się w wyjściowym składzie i został zmieniony w 67. minucie.

W pierwszej połowie La Vinotinto dominowali pod względem posiadania piłki, lecz to Urugwajczycy stworzyli sobie więcej okazji strzeleckich. Nikomu jednak nie udało się znaleźć drogi do bramki i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Tuż po zmianie stron z wyjścia na prowadzenie cieszyli się Charrúas, a rzut karny na bramkę zamienił kapitan Nicolás de la Cruz. Przegrywający dążyli do wyrównania, lecz mieli problem z przedostaniem się przez szyki obronne rywala. Dopiero w końcówce zdołali wywalczyć rzut wolny tuż przed polem karnym. Do uderzenia ustawiło się kilku graczy, ale ostatecznie strzelił Samuel Sosa, który przepięknym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu szans na sięgnięcie futbolówki.

W związku z brakiem rozstrzygnięcia doszło do dogrywki, ale trzydzieści dodatkowych minut nie przyniosło kolejnego gola. O wszystkim zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali Wenezuelczycy. Pomylili się oni tylko raz, trafiając w poprzeczkę, z kolei w szeregach Mistrzów Ameryki Południowej nie strzeliło dwóch piłkarzy, w tym de la Cruz, który zmarnował decydującą o porażce „jedenastkę”.

Młodym Urugwajczykom pozostaje walka o trzecie miejsce. Mecz o najniższy stopień podium zostanie rozegrany 11 czerwca o 8:30 czasu polskiego w Suwon. Przeciwnikiem będzie przegrany z pary Włochy-Anglia.

Urugwaj U-20 – Wenezuela U-20 1-1 po dog. (1-1, 0-0), k. 3-4

[1-0] Nicolás de la Cruz 48’-k.

[1-1] Samuel Sosa 90+1’

Żółte kartki: de la Cruz, Canobbio, Bentancur, Benavídez (Urugwaj); Herrera, Hernández, Peñaranda, Sosa, Mejías (Wenezuela)

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Santiago Bueno, Mathías Olivera – Federico Valverde – Nicolás de la Cruz, Rodrigo Bentancur, Marcelo Saracchi (Carlos Benavídez, 76’), Agustín Canobbio – Nicolás Schiappacasse (Joaquín Ardaiz, 67’)

Skład Wenezueli: Wuilker Faríñez – Ronald Hernández, Nahuel Farraresi, Josua Mejías, Eduin Quero (Christian Makoun, 120+1’) – Ronaldo Lucena, Yangel Herrera – Sergio Córdova (Samuel Sosa, 76’), Ronaldo Chacón (Jan Hurtado, 83’), Adalberto Peñaranda – Ronaldo Peña (Yeferson Soteldo, 58’)