Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
0dn.2godz.35min.
13.05 X3.31 22.48 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ U-20: Urugwaj bez medalu, Schiappacasse na ławce

Młodzi Urugwajczycy nie zdołali pokonać Włochów w meczu o 3. miejsce i ostatecznie musieli zadowolić się lokatą tuż za podium w Mistrzostwach Świata. Spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym, a po rezygnacji z rozgrywania dogrywki o medalu przesądziły rzuty karne. Nicolás Schiappacasse zasiadł na ławce rezerwowych i z jej pozycji obejrzał całą potyczkę.

Pierwsza odsłona pojedynku nie obfitowała w wiele sytuacji strzeleckich, a na Celestes na dobre rozkręcili się po przerwie. Raz po raz sunęły akcje ofensywne piłkarzy z Ameryki Południowej, lecz albo brakowało im szczęścia w wykończeniu, albo umiejętnościami wykazywał się bramkarz Italii. Urugwajczycy mogą żałować, gdyż stworzyli sobie ponad dwadzieścia sytuacji bramkowych, ale tylko cztery strzały były celne.

Wobec braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry doszło do serii rzutów karnych, którą rozpoczęli podopieczni Fabiána Coito, a celnym strzałem popisał się Federico Valverde. Następnie dwie bramki zdobyli Włosi i do swoich dwóch prób przygotowali się Latynosi, jednak zarówno Rodrigo Amaral, jak i najmłodszy w ekipie Juan Manuel Boselli zostali zatrzymani przez Alessandro Plizzariego. Następne dwa karne wykonane przez rywali były skuteczne i Włosi wygrali 4-1.

Schiappacasse w zakończonym dla Urugwaju turnieju wystąpił w sześciu spotkaniach, zawsze w wyjściowym składzie. Napastnik opuścił tylko dzisiejszy mecz, a we wcześniejszych zdobył jedną bramkę i przebywał na boisku przez 515 minut.

Urugwaj U-20 – Włochy U-20 0-0 k. 1-4

Żółte kartki: Viera (Urugwaj); Favilli (Włochy)

Sędzia: César Ramos (Meksyk)

Frekwencja: 10 749 widzów

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Matías Viña, Mathías Olivera – Federico Valverde – Rodrigo Amaral, Rodrigo Bentancur, Agustín Canobbio (Nicolás de la Cruz, 61’), Santiago Viera – Joaquín Ardaiz (Juan Manuel Boselli, 77’)

Skład Włoch: Alessandro Plizzari – Giuseppe Pezzella, Filippo Romagna (Mauro Coppolaro, 71’), Riccardo Marchizza, Leonardo Sernicola – Rolnado Mandragora – Riccardo Orsolini (Alfredo Bifulco, 57’), Francesco Cassata (Luca Vido, 87’), Matteo Pessina, Giuseppe Panico – Andrea Favilli