Mallorca vs Atletico Madryt
5dn.20godz.21min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ U-20: Urugwaj awansował do ćwierćfinału

Reprezentacja Urugwaju do lat 20 pokonała Arabię Saudyjską 1-0 w meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata. Tym samym Celestes awansowali do ćwierćfinału turnieju, a prawie do ostatniego gwizdka na boisku przebywał Nicolás Schiappacasse.

Zdecydowanym faworytem byli zawodnicy z Ameryki Południowej, lecz w pierwszej połowie nie zdołali potwierdzić swojej wyższości. Dwie niezłe okazje miał napastnik Atlético, który najpierw minimalnie niecelnie uderzał z dystansu, a następnie nie potrafił głową skierować futbolówki do siatki. Swoje szanse mieli także Saudyjczycy, lecz wynik do przerwy brzmiał 0-0.

W pierwszym kwadransie drugiej części potyczki szczęście uśmiechnęło się do Urugwajczyków, którzy wywalczyli rzut karny po zagraniu ręką przez rywala. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł kapitan Nicolás de la Cruz, który pewnym i mocnym strzałem otworzył wynik. Podopieczni Fabiána Coito starali się jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale nie zdołali już tego uczynić. Schiappacasse został zmieniony w 4. minucie doliczonego czasu gry.

Przeciwnikiem Urugwajczyków w ¼ finału będzie Portugalia, która pokonała gospodarzy Mundialu, Koreę Południową, 3-1. Do starcia dojdzie w Daejon 4 czerwca o 11:00 czasu polskiego.

Urugwaj U-20 – Arabia Saudyjska U-20 1-0 (0-0)