Dziś mamy:19 April, 2024
1dn.23godz.19min.

MŚ U-20: Udany początek Urugwaju z Schiappacasse w składzie

Reprezentacja Urugwaju do lat 20 w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata pokonała rówieśników z Włoch 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył  Rodrigo Amaral, a 90 minut rozegrał napastnik Atlético, Nicolás Schiappacasse.

Na samym początku gracze z Półwyspu Apenińskiego zastosowali wysoki pressing, lecz nie był to sposób na grę, a jedynie nieudana próba wystraszenia rywali. Mistrzowie Ameryki Południowej przejęli inicjatywę i w pierwszej połowie byli bliżej zdobycia bramki. Z dystansu niezłe podkręcone uderzenie oddał Schiappacasse, ale jego strzał na rzut rożny wybił bramkarz.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy z kilku metrów próbował uderzyć Joaquín Ardaiz, lecz Włosi zażegnali niebezpieczeństwo. Gwatemalski sędzia nie odgwizdał faulu, lecz po chwili wrócił do sytuacji i zarządził weryfikację wideo, gdyż podczas turnieju jest obecny system VAR. Na podstawie powtórek orzeknięto, że Celestes należy się rzut karny. Do „jedenastki” podszedł kapitan Nicolás de la Cruz, ale słaba próba została obroniona przez Andreę Zaccagno.

Po przerwie mecz był bardziej wyrównany, choć nadal przeważali Urugwajczycy. Najlepszą okazję miał 18-letni Rojiblanco, ale zmarnował sytuację sam na sam. Losy meczu rozstrzygnęły się w 76. minucie, kiedy podopieczni Fabiána Coito wywalczyli rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego. Na bezpośrednie uderzenie w dalszy róg zdecydował się wprowadzony 20 minut wcześniej Amaral i fantastycznym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Kolejnym rywalem Charrúas będą Japończycy. Mecz odbędzie się w Suwon 24 maja o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Włochy U-20 – Urugwaj U-20 0-1 (0-0)

Bramka: Rodrigo Amaral 76’

W 44. minucie de la Cruz (Urugwaj) nie wykorzystał karnego (Zaccagno obronił)

Żółte kartki: Mandragora, Scalera, Pezzella (Włochy); Rogel, Benavidez (Urugwaj)

Sędzia: Walter López (Gwatemala)

Skład Włoch: Andrea Zaccagno – Giuseppe Scalera, Mauro Coppolaro, Riccardo Marchizza, Giuseppe Pezzella – Rolnado Mandragora, Nicoló Barella (Mattia Vitale, 90+2’), Matteo Pessina – Riccardo Orsolini (Paolo Ghiglione, 52’), Luca Vido (Giuseppe Panico, 84’), Andrea Favilli

Skład Urugwaju: Santiago Mele – Mathías Olivera, Agustín Rogel, Santiago Bueno, José Rodríguez – Nicolás de la Cruz, Federico Valverde (Agustín Canobbio, 90+2’), Facundo Waller (Carlos Benavídez, 30’), Rodrigo Bentancur – Joaquín Ardaiz (Rodrigo Amaral, 56’), Nicolás Schiappacasse