Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.3godz.27min.

MŚ U-20: Podsumowanie 2. kolejki

Mistrzostwa Świata U-20 w Kolumbii rozkręciły się na dobre. Dzisiaj w nocy zakończyła się 2. kolejka fazy grupowej i poznaliśmy pierwsze zespoły, które mają zagwarantowany awans do fazy pucharowej. Są to: Kolumbia, Nigeria, Arabia Saudyjska i Hiszpania.

Reprezentacja Hiszpanii wygrała dzisiaj 2:0 z Ekwadorem po bramkach Sergio Canalesa i Alvaro Vazqueza. Jeśli chodzi o dwójkę naszych zawodników, którzy są w kadrze Hiszpanów, a więc Koke i Jorge Pulido, to przeciwko Ekwadorczykom zagrał tylko ten pierwszy i rozegrał pełne 90 minut. Jorge Pulido z kolei przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Z kolei reprezentacja innego z naszych zawodników, Urugwajczyka Leandro Cabrery, zremisowała w swoim drugim meczu 1:1 z Nową Zelandią. Nasz młody obrońca po raz kolejny zagrał pełne 90 minut, co na pewno może cieszyć.

W następnej, ostatniej już kolejce, Hiszpanie zagrają z Australią, która do tej pory zremisowała 1:1 z Ekwadorem i przegrała 2:3 z Kostaryką. Biorąc pod uwagę, że piłkarze La Rocha mają raczej zapewnione 1. miejsce w grupie, możemy się spodziewać dość rezerwowego składu w tym meczu. Z kolei Urugwaj ma przed sobą mecz o awans z Kamerunem, który na razie na swoim koncie ma remis 1:1 z Nową Zelandią i porażkę 0:1 z Portugalią. Do awansu wystarczy im wygrana lub ewentualnie remis przy korzystnym wyniku meczu Portugalia – Nowa Zelandia.