Atletico Madryt vs Osasuna
2dn.7godz.44min.
11.40 X4.50 28.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ U-20: Arabia Saudyjska rywalem Urugwaju w 1/8 finału

Dziś zakończyły się zmagania grupowe podczas Mistrzostw Świata do lat 20 odbywających się w Korei Południowej. Urugwaj, w barwach którego występuje Nicolás Schiappacasse, wczoraj wygrał swoją grupę, a dziś poznał rywala w fazie pucharowej, którym będzie Arabia Saudyjska. Spotkanie odbędzie się 31 maja w Suwon o 10:00 czasu polskiego.

Piłkarze z Bliskiego Wschodu zremisowali 1-1 z USA, a wcześniej ulegli Senegalowi (0-2) oraz wygrali z Ekwadorem (2-1). W tabeli grupy F zajęli trzecie miejsce, ale okazali się jedną z czterech najlepszych drużyn z tej pozycji i uzyskali awans do 1/8 finału.

Przed rozpoczęciem turnieju obie reprezentacje spotkały się w ramach przygotowań do Mundialu. 14 maja w Goyang lepsi okazali się Celestes, którzy wygrali 2-0. Napastnik Atlético pojawił się wówczas na boisku w 60. minucie.

W fazie grupowej Schiappacasse zagrał we wszystkich trzech meczach i zawsze w podstawowym składzie. 18-latek zdobył bramkę i łącznie przebywał na murawie przez 255 minut.