2dn.13godz.43min.

MŚ 2018: Drugi garnitur Chorwacji również zwycięski

Chorwacja wygrała z Islandią 2-1 w 3. kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata w Rosji. Zwycięstwo zapewniło Vatrenim pierwsze miejsce w grupie. W spotkaniu nie zagrał Šime Vrsaljko, który, tak jak wielu innych podstawowych graczy, ustąpił miejsca rezerwowym.

Islandczycy potrzebowali zwycięstwa, aby myśleć o awansie do kolejnej rundy i to oni częściej zagrażali bramce przeciwnika w pierwszej połowie, lecz na przerwę drużyny zeszły przy wyniku bezbramkowym. Kilka minut po zmianie stron na prowadzenie wyszli Chorwaci za sprawą trafienia Milana Badelja.

Strákarnir okkar nie poddali się i dążyli do wyrównania, a szczęście uśmiechnęło się na kwadrans przed końcem, kiedy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. „Jedenastkę” na gola zamienił Gylfi Sigurðsson. Ostatnie słowo należało jednak do Ivana Perišicia, który skorzystał z podania Balelja i ustalił wynik.

Podopieczni Zlatko Dalicia zdobyli komplet dziewięciu punktów, natomiast z drugiego miejsca awansowali Argentyńczycy. W 1/8 finału Chorwaci zagrają z Danią – drugą drużyną grupy C. Mecz został zaplanowany na 1 lipca o 20:00 w Niżnym Nowogrodzie.

Islandia – Chorwacja 1-2 (0-0)