2dn.2godz.17min.

Mistrzostwa Europy U-17: Hiszpania w finale, kolejny epizod Aliagi

W półfinale Mistrzostw Europy do lat 17 Hiszpania pokonała rówieśników z Niemiec 2-1. Po raz kolejny w wyjściowym składzie La Furia Roja zabrakło José Carlosa Aliagi, który pojawił się na boisku dopiero w 3. minucie doliczonego czasu gry zmieniając strzelca jednej z bramek – Abela Ruiza. Młody Rojiblanco tylko w 1. meczu fazy grupowej zagrał od początku, a później albo nie grał w ogóle, albo meldował się na boisku w samej końcówce spotkania.

Mecz lepiej zaczęli nasi zachodni sąsiedzi, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie po golu Renata Dadashova. Rywale szansę na wyrównanie zaprzepaścili w 56. minucie, kiedy Jordi Mboula zmarnował rzut karny. Hiszpanie jednak się nie zrazili i w 64. minucie Abel Ruiz zdobył bramkę na 1-1. Wynik spotkania w 78. minucie meczu ustalił Brahim Díaz.

W starciu o złoto szykuje się iberyjski pojedynek, gdyż drugim finalistą została Portugalia po zwycięstwie nad Holandią. Spotkanie zaplanowano na 21 maja o godzinie 20.