1dn.16godz.34min.

Mistrzostwa Europy U-17: Hiszpania przegrała w finale

Reprezentacja Hiszpanii przegrała po rzutach karnych z Portugalią w finale Mistrzostw Europy do lat 17. W ekipie La Furia Roja całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych obserwował José Carlos Aliaga.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Portugalczycy, którzy w 27. minucie prowadzili 1-0 po bramce Diogo Dalota. 5 minut później do wyrównania doprowadził Brahim Díaz. 80 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc sędzia zarządził konkurs rzutów karnych (regulamin nie przewiduje dogrywki). Po 4 seriach gracze obu zespołów byli bezbłędni. W decydującej kolejce nie pomylił się również Gedson Fernandes, a chwilę później Hiszpanów pogrążył kapitan Manu Morlanes, który zmarnował „jedenastkę”. Dla zwycięzców do drugi sukces w kontynentalnym czempionacie w tej kategorii wiekowej. Królem strzelców okazał się napastnik triumfatorów José Gomes z 7 golami.

José Carlos Aliaga, który był jedynym piłkarzem Atlético biorącym udział w turnieju, wystąpił w 3 spotkaniach. Rozegrał cały mecz przeciwko Holandii w rundzie grupowej, a później zaliczył 2 krótkie epizody wchodząc w samej końcówce w potyczkach z Włochami oraz Niemcami.