Dziś mamy:28 March, 2024
3dn.21godz.5min.

Millonarios – Atletico 1:2 (video)

Dziś o 2:00 w nocy czasu polskiego Atletico rozegrało swój pierwszy mecz towarzyski w Kolumbii. W Bogocie na stadionie El Campin Rojiblancos pokonali były klub Radamela Falcao, Millonarios, 2:1.

Całe wczorajsze spotkanie kręciło się oczywiście wokół Falcao, który jako dziecko grał w barwach Millonarios. Pierwszy strzał na bramkę naszych przeciwników El Tigre oddał już po 20 sekundach gry i naprawdę nie zabrakło wiele, aby Atletico objęło prowadzenie. 5 minut później Kolumbijczyk strzelił niesamowitego gola. Piłkę sprzed pola karnego zagrał Koke, Falcao przyjął ją na klatkę piersiową, po czym fantastycznie uderzył z przewrotki i pokonał bramkarza Millonarios. El Tigre potwierdził tym samym swoją wysoką formę, jaką prezentuje w ostatnim czasie. Gospodarze nie poddawali się i próbowali stwarzać sobie okazje, jednak nie byli w stanie przełamać defensywy Los Colchoneros. Niezłą okazję miał Cosme, ale Sergio Asenjo udowodnił, że nie zapomniał jak się broni, zatrzymując nogą uderzenie gracza Los Millos. W drugiej połowie mecz wyraźnie stracił na tempie. Diego Simeone w drugich 45 minutach głównie zmieniał piłkarzy i wprowadził do gry m.in. Diego, Adriana i Juanfrana. Podczas gdy Atletico zaczęło coraz mniej angażować się w grę, Millonarios wreszcie miało kilka okazji na zdobycie bramki, jednak gospodarze żadnej z nich nie wykorzystali. W 77. minucie Rojiblancos powiększyli jednak swoje prowadzenie a gola strzelił jeden z najlepszych piłkarzy na boisku – Koke. Hiszpański pomocnik spokojnie i pewnie wykończył ładną akcję Los Colchoneros, a asystę zaliczył Pedro Martin, który dograł piłkę piętką. Mimo to Millonarios zdołali zdobyć honorową bramkę. Na 5 minut przed końcem gospodarze wywalczyli rzut karny. Co prawda Asenjo obronił strzał z 11 metrów, jednak przy dobitce Matiasa Urbano był bezradny.

Następny mecz Atletico rozegra 19. maja, a przeciwnikiem będzie Club America. 22. maja Rojiblancos rozegrają ostatnie spotkanie, a przeciwnikiem będzie Atletico Huila.

BRAMKI Z MECZU DOSTEPNE TUTAJ (W RAZIE WYGAŚNIĘCIA LINKU NAPISZCIE TO W KOMENTARZACH) – KLIK!

Skład Atletico: Asenjo – Perea (Juanfran 46′), Godin, Dominguez, Filipe – Assuncao, Gabi (Mario Suarez 60′), Salvio (Adrian 46′), Koke, Arda Turan (Diego 60′) – Falcao (Pedro 48′).

0:1 – R. Falcao 5′
0:2 – Koke 77′
1:2 – Matias Urbano 84′