Atletico Madryt vs Numancia
0dn.11godz.21min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Mecze reprezentacji: Jak zawsze pewny Courtois, debiuty Koke i Bounou

Czas na podsumowanie tego, jak poradzili sobie piłkarze Atlético Madryt w dzisiejszych meczach reprezentacji. Jako pierwszy na boisko wybiegł nasz urugwajski duet, czyli Diego Godín i Cristian Rodríguez. Naprzeciwko ich drużyny stanęła Japonia. Lepszą okazała się ekipa z Ameryki Południowej, która wygrała 4-2. Przy trafieniu Álvaro Gonzáleza asystę zaliczył Cebolla (5:35 na filmiku poniżej), który spędził na murawie 67 minut (zmienił go Álvaro Pereira). Drugi z Rojiblancos rozegrał 80 minut (w jego miejsce wszedł Sebastián Coates). Warto dodać, że dwie bramki dla Urugwaju zdobył dobrze nam znany Diego Forlán.

W ciekawie zapowiadającym się starciu Belgii z Francją (0-0) w wyjściowym składzie tych pierwszych pojawił się Thibaut Courtois. 21-latek zaliczył kolejne 90 minut w barwach swojej reprezentacji i jak zawsze zaprezentował się z bardzo dobrej strony, popisując się świetną interwencją przy strzale Karima Benzemy. Pełny mecz dla Turcji rozegrał natomiast Arda Turan. Jego zespól zremisował z Ghaną (2-2), a pomocnik Atlético Madryt nie wyróżnił się niestety niczym specjalnym.

Upragniony debiut w reprezentacji Hiszpanii zaliczył Koke. Wychowanek Rojiblancos wszedł na ostatnie 13 minut spotkania z Ekwadorem (2-0), zmieniając Santiego Cazorlę. Równie ucieszony po dzisiejszym dniu będzie Yassine Bounou, który zaliczył swój pierwszy występ w drużynie narodowej Maroka. 22-latek wszedł na boisko w meczu z Burkina Faso (1-2) po przerwie w miejsce Mohameda Amsifa. Bramkarz Los Colchoneros puścił jedną bramkę, jednak zachował się w tej sytuacji najlepiej jak mógł.

Warto również odnotować, że w pojedynku Portugalii z Holandią (1-1) w 90. minucie na murawie pojawił się Silvio. Wypożyczony do Benfiki obrońca zmienił Fábio Coentrão.

W Valencii trwa natomiast towarzyski turniej do lat 19, w którym występuje reprezentacja Hiszpania. W jej kadrze znajduje się trójka młodych piłkarzy Atlético Madryt Iván Alejo, Iván Calero i Héctor Hernández. Dotychczas La Rojita pokonała Arabię Saudyjską (1-0) i Katar (4-0). Oto dorobek naszych Los Colchoneros*:

Iván Alejo: 53 minuty z Arabią i 16 minut z Katarem

Iván Calero: 17 minut z Arabią i 63 minuty plus gol z Katarem

Héctor Hernández: 47 minut z Arabią i 16 minut z Katarem

* – mecze rozgrywane są w wymiarze 2×35 minut