Borussia Dortmund vs Atletico Madryt
0dn.0godz.17min.
12.20 X3.60 23.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Mecze reprezentacji: Bramka Cebolli, Juanfran w wyjściowym składzie La Roja

Za nami kolejna tura meczów reprezentacyjnych. W poniedziałek drużyna Hiszpanii do lat 21 pokonała na własnym boisku rówieśników z Węgier (1-0). W podstawowym składzie gospodarzy znaleźli się Óliver Torres (w 79. minucie zmienił go Gerard Deulofeu) i Saúl Ñíguez (obecnie przebywa na wypożyczeniu w Rayo Vallecano), a całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Javi Manquillo. Po czterech kolejkach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy La Rojita mają na swoim koncie komplet 12 punktów i raczej nikt nie będzie w stanie zepchnąć ich z pierwszego miejsca.

We wtorek z kolei zwycięstwo odniosła dorosła reprezentacji Hiszpanii. Podopieczni Vicente del Bosque ograli 2-0 Gruzję, czym przypieczętowali swój awans na przyszłoroczny mundial. W pierwszym składzie La Roja znalazł się Juanfran (90 minut), a na ławce usiedli Koke (zastąpił w 66. minucie Xaviego) i Mario Suárez. W barażach nie zagra natomiast Turcja, która przegrała na własnym boisku z Holandią (0-2). Arda Turan spędził na boisku 90 minut. W pełnym wymiarze czasowym na murawie przebywali również Thibaut Courtois i Toby Alderweireld, a ich Belgia zremisowała na koniec eliminacji 1-1 z Walią.

W nocy po niezłym spotkaniu Urugwaj pokonał Argentynę (3-2). Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Cristian Rodríguez (90 minut). Diego Godín biegał po boisku przez cały mecz, a José Giménez wszedł w 90. minucie w miejsce Christiana Stuaniego. Zwycięstwo nad Albicelestes (dla których oba gole strzelił były piłkarz Rojiblancos – Maxi Rodríguez) nic Urusom nie dało, bowiem i tak będą musieli oni grać w barażach. Ich rywalem w listopadowych pojedynkach będzie Jordania.