Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.17godz.29min.

Liga Mistrzów: Milan vs. Atlético Madrt 0-1; San Siro zdobyte!

Atlético Madryt uczyniło ogromny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Skromną wygraną 1-0 zapewniło na San Siro trafienie Diego Costy w końcówce spotkania. Nie jest zaskoczeniem, że bramka ta padła po rzucie rożnym. Niespodzianką nie jest także to, że w tej sytuacji pogubiła się obrona Rossonerich, a konkretnie Adil Rami.

Wcześniej jednak przez wiele minut nic nie zapowiadało, że to podopieczni Diego Simeone będą cieszyć się z jakże cennego zwycięstwa. W piewszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka znakomitych sytuacji, jednak wyraźnie brakowało im szczęścia. Kaká najpierw trafił w poprzeczkę, a później posłał piłkę minimalnie nad bramką. Strzał głowę Andrei Poliego na słupek odbił Thibaut Courtois, a Mario Balotelli uderzył z dystansu blisko okienka.

W Milanie szczególnie aktywny był Adel Taarabt, który brał udział w niemal wszystkich akcjach ofensywnych swojej drużyny. Po intensywnym i energicznym początku, Atlético Madryt nie miało zbyt wiele do powiedzenia. Rojiblancos rzadko poważnie zagrażali swoim rywalom. W trakcie pierwszych 45 minut jedynymi próbami były strzały głową Raúl Garcíi i Diego Godína.

Po przerwie sytuacja na boisku nieco się zmieniła. Rossoneri wydawali się być nieco zmęczeni tempem, jakie narzucili w pierwszej połowie. Po kilku minutach gry efektownego gola mógł strzelić Diego Costa, ale jego uderzenie nożycami po dośrodkowaniu Gabiego było niecelne. Podopieczni Clarence Seedorfa nie kreowali już tak klarownych sytuacji, a ich sytuacja pogorszyła się, gdy urazu prawego barku nabawił się Mario Balotelli.

W trakcie ostatnich 15 minut Atlético Madryt przycisnęło swoich rywali, co poskutkowało kilkoma rzutami rożnymi. Po jednym z nich Los Colchoneros zdobyli bramkę. Z narożnika boiska dośrodkował Gabi, piłkę głową odbił Ignazio Abate, po czym trafiła ona na długi słupek do kompletnie niepilnowanego Diego Costy. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem nie miał najmniejszego problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Milan próbował wyrównać, ale jedyne, na co było go stać, to groźny strzał z dystansu Adila Ramiego. W doliczonym czasie gry Rojiblancos mogli podwyższyć wynik, ale Gabi kiepsko wykonał rzut wolny z około 18-19 metrów, trafiając futbolówką prosto w mur. Rewanż 11 marca na Vicente Calderón i biorąc pod uwagę dzisiejszy rezultat, faworytami do awansu są w tej chwili podopieczni Diego Simeone.

[0-1] Diego Costa 83′

Skład Milanu: Christian Abbiati – Mattia De Sciglio (Ignazio Abate 26′), Adil Rami, Daniele Bonera, Urby Emanuelson – Michael Essien, Nigel de Jong, Andrea Poli (Kévin Constant 85′), Adel Taarabt, Kaká – Mario Balotelli (Giampaolo Pazzini 78′)

Skład Atlético Madryt: Thibaut Courtois – Juanfran, Diego Godín, Miranda, Emiliano Insúa – Gabi, Mario Suárez, Koke, Arda Turan (Cristian Rodríguez 74′), Raúl García (Adrián López 80′)  – Diego Costa

Żółte kartki: Ignazio Abate 44′, Daniele Bonera 61′, Adil Rami 90+1′ (Milan); Emiliano Insúa 20′, Mario Suárez 41′, Diego Costa 69′, Adrián López 90+3′