Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.12godz.5min.

Liga Mistrzów: Bayern nie daje żadnych szans Rostowowi, wygrywając aż 5-0

Kibice Bayernu spodziewali się łatwego i przyjemnego zwycięstwa nad Rostowem i nie zawiedli się. Podopieczni Carlo Ancelottiego znakomicie rozpoczęli zmagania w fazie grupowej, ogrywając aktualnych wicemistrzów Rosji aż 5-0.

Gospodarze nie dokonali zbyt wielu zmian w składzie w stosunku do swojego optymalnego zestawienia. Możliwość odpoczynku otrzymali jedynie Philipp Lahm, Xabi Alonso i Franck Ribéry, w miejsce których od początku zagrali Rafinha, Joshua Kimmich i Douglas Costa. Goście natomiast wyszli bardzo defensywnym ustawieniem 5-3-2, a jedynymi stricte ofensywnymi graczami byli dwaj osamotnieni z przodu napastnicy.

Nie uchroniło to jednak podopiecznych Ivana Danilianţa przed porażką i to wysoką. Od początku przebieg spotkania był pod niemalże całkowitą kontrolą ekipy z Monachium. Pierwsze poważne zagrożenie Bayernowi udało się jednak stworzyć dopiero w 22. minucie. Mocny strzał z dystansu oddał Joshua Kimmich, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Kilka chwil później Bawarczycy wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andrei Prepeliță sfaulował we własnym polu karnym Roberta Lewandowskiego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i umieścił piłkę w siatce, całkowicie myląc Soslana Dzhanaeva.

Około dziesięć minut później znów gorąco zrobiło się w szesnastce Rostowa. Po wrzutce z narożnika boiska Thomas Müller przedłużył piłkę do Mattsa Hummelsa, a ten mocnym uderzeniem głową próbował pokonać bramkarza, który jednak zdołał skutecznie interweniować. Przy okazji stoper gospodarzy został kopnięty w twarz przez Mihę Mevlję, odnosząc uraz, przez który ostatecznie opuścił boisko w 53. minucie. Były piłkarz Borussii Dortmund udał sę od razu do szatni i choć podejrzewano nawet wstrząśnienie mózgu, wszystko raczej skończyło się dobrze.

Tuż przed przerwą podopieczni Carlo Ancelottiego strzelili drugiego gola. Z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował David Alaba, a przed bramką rywali najsprytniej zachował się Thomas Müller, który sprawił sobie tym samym miły prezent na 27. urodziny. W przerwie wicemistrzowie Rosji zdjęli jednego z napastników, wprowadzając na boisko pomocnika. Murowanie na niewiele się zdało, bowiem już w 53. minucie na tablicy widniał już wynik 3-0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Joshua Kimmich, który z bliskiej odległości wykończył celne podanie od Douglasa Costy.

Bawarczycy grali na coraz większym luzie i z minuty na minutę rozkręcali się coraz bardziej. Szalał zwłaszcza Douglas Costa, który najpierw był blisko zdobycia bramki – jego próbę zatrzymał Soslan Dzhanaev – a potem prawie zaliczył asystę, jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Robert Lewandowski, posyłając piłkę nad poprzeczką. Po godzinie gry było już 4-0 dla Bayernu. Z lewej strony piłkę w szesnastkę przeciwników wrzucił Juan Bernat, a najwyżej wyskoczył do niej Joshua Kimmich, strzelając swojego drugiego gola.

Chwilę później szczęścia z dystansu próbował Arturo Vidal, ale tym razem znów skuteczną interwencją popisał się golkiper Rosjan, którzy ostatnie 25 minut grali już bez żadnego napastnika. W 85. minucie swoją okazję mieli goście, ale po zagraniu Timofeya Kalacheva z rzutu rożnego Aleksandr Erokhin nie zdołał zaskoczyć Manuela Neuera, który pewnie złapał piłkę. W samej końcówce Bayern zadał jeszcze jeden cios. Lewą stroną przedarł się Franck Ribéry, zagrał płasko w pole karne, a tam wbiegający Juan Bernat uderzył futbolówkę na tyle precyzyjnie, że ta zatrzepotała w siatce po raz piąty.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu Bayern jest obecnie liderem grupy. Za dwa tygodnie podopieczni Carlo Ancelottiego zmierzą się na Vicente Calderón z Atlético. Rostów natomiast będzie gościł u siebie PSV.

13 września, 20:45 – Allianz Arena

Bayern Monachium vs. Rostów 5-0 (2-0)

[1-0] Robert Lewandowski 28′ (karny)

[2-0] Thomas Müller (asysta: David Alaba) 45+2′

[3-0] Joshua Kimmich (asysta: Douglas Costa) 53′

[4-0] Joshua Kimmich (asysta: Juan Bernat) 60′

[5-0] Juan Bernat (asysta: Franck Ribéry) 90′

Skład Bayernu Monachium (4-3-3): Manuel Neuer – Rafinha, Javi Martínez, Matts Hummels (Juan Bernat 51′), David Alaba – Joshua Kimmich, Arturo Vidal, Thiago Alcantara (Renato Sanches 71′) – Thomas Müller, Robert Lewandowski, Douglas Costa (Franck Ribéry 65′)

Niewykorzystani rezerwowi: Sven Ulreich; Philipp Lahm, Xabi Alonso, Julian Green

Skład Rostowa (5-3-2): Soslan Dzhanaev – Denis Terentjev, Miha Mevlja, César Navas, Vladimir Granat, Timofey Kalachev – Aleksandr Erokhin, Alexandru Gatcan, Christian Noboa – Sardar Azmoun (Andrei Prepeliță 64′), Dmitri Poloz (Moussa Doumbia 46′)

Niewykorzystani rezerwowi: Nikita Medvedev; Papa Gueje, Saeid Ezatolahi, Khoren Bayramyan, Aleksandr Bukharov