2dn.8godz.19min.

Liga Mistrzów: Atlético Madryt vs. Austria Wiedeń 4-0

Po wczorajszym remisie Zenitu z FC Porto (1-1) było jasne, że jeśli Atlético Madryt pokona Austrię Wiedeń, to nie tylko zapewni sobie awans do fazy pucharowej, ale także zagwarantuje sobie pierwsze miejsce w grupie. Podopieczni Diego Simeone stanęli na wysokości zadania i niemal perfekcyjnie wypunktowali swojego przeciwnika. Nie było dramatu i nerwów, Fioletowi nawet przez chwilę nie mogli mieć nadziei na sprawienie jakiejś niespodzianki. Trzy gole strzelone przez Rojiblancos do przerwy były demonstracją siły i przewagi. Czwarte zwycięstwo z rzędu w Lidze Mistrzów jest nowym klubowym rekordem, który można teraz śrubować.

W porównaniu do spotkania z Athletic Bilbao, Diego Simeone dokonał w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany – Raúl García zajął miejsce Davida Villi. Po paru świetnych występach El Guaje dostał szansę odpoczynku, by móc być w najlepszej formie w niedzielę. Jego wczorajszy zastępca, zdobywając bramkę i zaliczając asystę, po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie być bardzo ważną częścią drużyny.

Choć z początku Austria Wiedeń starała się nawiązać jakąkolwiek walkę, to pierwszy cios goście przyjęli już w 11. minucie. Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Koke, piłkę głową strącił Raúl García, a po niewielkim zamieszaniu dopadł do niej Miranda i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Dla Brazylijczyka było to już drugie trafienie w tej edycji Champions League. Kilka chwil później swojej szansy nie wykorzystał Diego Costa – jego strzał w niezłym stylu obronił Heinz Lindner. Bramkarz Fioletowych frustruje El Lagarto po raz pierwszy.

Podopieczni Nenada Bjelicy odpowiedzieli groźnym uderzeniem Thomasa Murga. Zawodnik Fioletowych otrzymał długie podanie górą, przyjęciem zwiódł Diego Godína i znalazł się z piłką kilka metrów przed bramką Atlético Madryt. Na szczęście Thibaut Courtois w takich sytuacjach radzi sobie wyśmienicie. W 25. minucie Rojiblancos strzelili drugiego gola. Z prawej strony dobrą akcję przeprowadził Diego Costa, który po ograniu jednego z defensorów posłał futbolówkę w pole karne. Ta spadła na głowę Raúla Garcíi, który, mimo asysty dwóch rywali, ładnym strzałem pokonał golkipera Austrii Wiedeń.

Nieco później po raz kolejny dobrą okazję do strzelenia gola miał El Lagarto, ale jego strzał z woleja w efektownym stylu wybronił Heinz Lindner. Bramkarz Fioletowych frustruje Brazylijczyka po raz drugi. Tuż przed przerwą Los Colchoneros podwyższyli wynik na 3-0. Znakomita piłkę na prawym skrzydle otrzymał Juanfran, który wypatrzył dobrze ustawionego Adriána Lópeza. Hiszpański napastnik uderzył z pierwszej piłki i choć strzał ten do boku zdołał odbić golkiper rywali, to do futbolówki natychmiast dopadł Filipe i z paru metrów umieścił ją w siatce.

Po przerwie na murawie zameldował się Óliver Torres, który zastąpił kontuzjowanego Adriána Lópeza. Mając zwycięstwo w kieszeni podopieczni Diego Simeone nie forsowali tempo, a sam Cholo dokonywał kolejnych zmian – za Tiago wszedł Josuha Guilavogui, a Koke został zmieniony przez Cristiana Rodrígueza. Na około piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem Manuel Ortlechner faulował w polu karnym Cebollę. Piłkę na 11. metrze ustawił Diego Costa, ale strzał Brazylijczyka obronił Heinz Lindner. Bramkarz Fioletowych frustruje El Lagarto po raz trzeci. Po raz czwarty udało mu się to parę minut później.

Na szczęście napastnik Los Colchoneros zdołał dopiąć swego i w końcu pokonał bramkarza Austrii Wiedeń. W 82. minucie po ładnej kombinacyjnej akcji i podaniu piętą od Raúla Garcíi Diego Costa w końcu strzelił gola, ustanawiając tym samym wynik spotkania na 4-0. Przed podopiecznymi Diego Simeone jeszcze dwa mecze – wyjazdowy z Zenitem i u siebie z FC Porto. Oba te pojedynki zostaną jednak rozegrane dopiero po przerwie przeznaczonej na mecze reprezentacyjne.

Atlético Madryt vs. Austria Wiedeń 4-0 (3-0)

1-0 Miranda 11′
2-0 Raúl García 25′
3-0 Filipe 45′
4-0 Diego Costa 82′

Skład Atlético Madryt: Thibaut Courtois – Juanfran, Diego Godín, Miranda, Filipe – Gabi, Tiago (Josuha Guilavogui 56′), Koke (Cristian Rodríguez 66′), Raúl García – Adrián López (Óliver Torres 46′), Diego Costa

Skład Austrii Wiedeń: Heinz Lindner – Fabian Koch, Marin Leovac, Manuel Ortlechner, Christian Ramsebner – James Holland, Florian Mader (Emire Dilaver 68′), Thomas Murg (Markus Suttner 52′), Daniel Royer, Tomas Simkovic (Philipp Hosiner 52′) – Roman Kienast

Żółte kartki: Christian Ramsebner i Manuel Ortlechner (obaj Austria Wiedeń)