Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.11godz.51min.

Leganes – Atletico B 5:2; koniec marzeń o fazie play-off

Ogromną katastrofą zakończył się ostatni w tym sezonie mecz Aletico B. Podopieczni Milinko Panticia, którzy wciąż liczyli się w walce o fazę play-off, zostali upokorzeni na boisku drużyny Leganes, przegrywając tam aż 2:5. Porażka boli tym bardziej, że bezpośredni rywal Atletico B, którym było Albacete, również przegrał – 0:1 na wyjeździe z Coruxo. Tym samym przynajmniej jeszcze jeden sezon gracze z cantery spędzą w Segunda Division B (Grupa I).

Mecz rozstrzygnął się w ciągu pierwszych 25 minut, kiedy to gospodarze aż 3 razy umieścili piłkę w bramce Atletico B. Zaraz po pierwszym gwizdku gola strzelił Chupe, a asystę zaliczył Tonino. Nieco ponad dziesięć minut później masę błędów popełniła defensywa gości. W wyniku kilku pomyłek bramkę zdobył Diego Lopez. Po kolejnych dziesięciu minutach goście byli już rozłożeni na łopatki. Tym razem trafił Ruben Navarro, wykańczając bardzo dobrą akcję całego zespołu Leganes. Pantić próbował reagować i w 28. minucie przeprowadził podwójną zmianę. Gra nieco się uspokoiła, a w 38. minucie Atletico B zdołało strzelić swojego pierwszego gola. Świetnym strzałem popisał się Omar, umieszczając piłkę w górnym rogu bramki gospodarzy. Po przerwie znów atakowało Leganes. Nieco ponad 5 minut po wznowieniu gry czwartą bramkę dla naszych rywali zdobył Canario po podaniu od Diego Lopeza. Przy wyniku 4:1 tempo gry spadło, ale mimo to, gospodarze zdołali wbić podopiecznym Panticia piątą bramkę. W 78. minucie przeprowadzili skuteczny kontratak, który wykończył Vicente. W doliczonym czasie gry na otarcie łez drugą bramkę dla Atletico B strzelił Gerard, wykorzystując podanie od Kadera.

Skład Atletico B: Iago – Javi Manquillo, Regalon, Cesar Ortiz, Javi Cantero – Fer Lopez, Cidoncha (Ivan 28′), Omar, Noguera (Saul 69′), Sergio Marcos (Kader 28′) – Gerard

5:2 – Gerard 90′

Mimo wszystko Atletico B zajęło na koniec i tak bardzo dobre 5. miejsce, tuż za strefą play-offów. Podopieczni Panticia tak wysoką lokatę zawdzięczają szczególnie drugiej części sezonu, podczas której niemal w ogóle nie przegrywali. Ostatecznie w 38 meczach Atletico B zdobyło 60 punktów (15 razy wygrało, 15 razy remisowało i 8 razy przegrało). Bilans bramkowy jest bardzo korzystny i wynosi 58:38.