Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
1dn.18godz.10min.
11.91 X3.40 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Leganés 1-1 Atlético: Po jednej bramce i po jednym punkcie

Atlético remisuje z Leganés. W pierwszej połowie to Leganés sprawiało wrażenie dominującej drużyny, kontrolującej przebieg spotkania. W drugiej sytuacja się zmieniła i to Rojiblancos mieli więcej okazji na zdobycie gola. Żadna ze stron nie będzie jednak dobrze wspominać tego meczu – i Leganés, i Atlético mieli sporo sytuacji, by zakończyć ten mecz zwycięstwem.

Pierwszą groźniejszą akcję przeprowadziło Atlético. Po nieudanym podaniu Ariasa i jeszcze gorszym wybiciu defensorów Leganés, piłka trafiła do Gelsona. Portugalczyk po chaotycznym dryblingu zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

W 21. minucie groźny strzał oddał Youssef El-Nesyri. Marokańczyk sięgnął piłki dośrodkowanej z prawej flanki, lecz chybił.

Cztery minuty później ze skraju pola karnego z pierwszej piłki uderzał Filipe Luís, lecz potężny strzał Brazylijczyka okazał się niecelny.

Chwilę później dwukrotnie z rzutu wolnego strzelał Óscar, lecz wychowanek Realu Madryt oba uderzenia chybił.

W drugiej połowie pierwszą groźniejszą akcję stworzyło Atlético. Saúl znakomicie uporał się z nękającymi go rywalami i posłał prostopadła piłkę do Gelsona. Portugalczyk został jednak wyprzedzony przez Ivana Cuéllara, który wybiegł przed pole karne i wybił piłkę na czas.

W 54. minucie na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Griezmann. Od bramki dzieliło go ponad 30 metrów. Francuz tym strzałem zaskoczył wszystkich poza Cuéllarem, który spokojnie złapał piłkę.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Atlético przejęli pałeczkę prowadzących i jednogłośnie ruszyli do ataku. Swoje szanse mieli Stefan Savić oraz Antoine Griezmann, lecz żaden z tych strzałów nie trafił w światło bramki.

W 66. minucie pierwszą okazję w drugiej połowie mieli zawodnicy Leganés. Strzał z około 10 metrów oddał El-Nesyri, lecz Marokańczyka zatrzymał Oblak.

Pierwszy gol! Zdobywcą jest Antoine Griezmann, który idealnie przymierzył w rzutu wolnego.

Dosłownie minutę później Antoine Griezmann raz jeszcze miał okazję, by powiększyć swój dorobek strzelecki strzałem z dystansu. Jego techniczne wykończenie zostało jednak zatrzymane przez Cuéllara.

W 82. minucie gospodarzom udało się wyrównać. Po rzucie wolnym Jonathana Silvy piłkę w poprzeczkę uderzył Tarín, a z linii bramkowej do siatki dobił ją Guido Carrillo.

Diego Simeone próbował zachęcić swoją drużynę do walki o zwycięstwo, wprowadzając Nikolę Kalinicia w miejsce Gelsona Martinsa. W samej końcówce z okolic punktu rzutu karnego uderzał Antoine Griezmann, lecz Francuz kiepskim wykończeniem zmarnował dogodną okazję na strzelenie swojej drugiej bramki.

******

Najbliższym rywalem Atlético będzie Leganés. Zespół z Madrytu spisuje w tym sezonie dość kiepsko, zajmując 18. pozycję w tabeli. Starcie z Rojiblancos na własnym stadionie ma być jednym z meczów, w których urwanie punktu pomoże Pepineros wyjść z nikczemnej strefy spadkowej, którą dzielą jedynie z beniaminkami.

Wyjściowa jedenastka wystawiona przez Diego Simeone znacząco różni się od tych, do których zdążyliśmy przywyknąć. Czwórkę defensorów stworzą Santiago Arias, Stefan Savić, Lucas Hernández oraz Filipe Luís. Poza składem znalazł się Diego Godín, który zmaga się z urazem mięśniowym. Na ławce rezerwowych do dyspozycji trenera są Juanfran oraz José Giménez.

W środku pola personalia wyselekcjonowane przez Diego Simeone wyglądają dość mocno ofensywne. Skrzydła zabezpieczać będą Ángel Correa oraz Thomas Lemar, a za porządek w środku pola odpowiedzialni będą Saúl Ñiguez wraz z Rodrigo Hernándezem. W przypadku zmienników do dyspozycji trenera będą Thomas Partey i Vitolo. Poza kadrą znalazł się Koke, który mierzy się z kontuzją.

Kontuzja Diego Costy oraz nieskuteczność Nikoli Kalinicia zachęciła Diego Simeone do wystawienia Gelsona Martinsa, który zagra jako najbardziej wysunięty zawodnik. Portugalczyk strzelił jedyną bramkę w starciu z Sant Andreu i jest to z pewnością główny powód, z powodu którego zasłużył sobie na zagranie od pierwszej minuty. Towarzyszyć mu będzie Antoine Griezmann, który w dzisiejszym spotkaniu dzierżyć będzie opaskę kapitańską.

Mauricio Pellegrino wystawił najbardziej optymalny skład, skupiając się na szczelnym bloku defensywnym. Na bramce zagra Ivan Cuéllar, który w latach 2005-2008 był rezerwowym dla ekipy Rojiblancos. Blok defensywny utworzą Juanfran, Stefan Savić, Lucas Hernádnez oraz Filipe Luís.

Pomoc Leganés składać się będzie z Nabila El Zhara, Recio, Rubena Péreza oraz Óscara Arnaiza. Największe nadzieje będą pokładane w marokańskim napastniku – Youssefie En-Nesyri – który w ostatnim meczu z Rayo zanotował oba trafenia dla swojej drużyny i zapewnił jej niezwykle cenny punkt, dający większą nadzieję na wyjście ze strefy spadkowej.

SKŁADY – Leganés:

Cuéllar; Juanfran (72′ Carrillo), Tarín, Omeruo, Siovas, Silva; El Zhar (66′ Ojeda), Recio, Pérez, Arnaiz; En-Nesyri (77′ Santos)
Ławka rezerwowych: Łunin, Gumbau, Ojeda, Carrillo, Nyom, Carnero, Santos

SKŁAD – Atlético:

Oblak; Arias, Savić, Lucas, Filipe; Correa (65′ Vitolo), Rodri, Saúl, Lemar (72′ Thomas); Griezmann, Martins (87′ Kalinić)
Ławka rezerwowych: Adán, Juanfran, Giménez, Thomas, Vitolo, Kalinić, Borja

SĘDZIA: Melero López
STADION: Estadio Municipal de Butarque (pojemność: 12500)
TRANSMISJA: Eleven Sports 1 oraz Eleven Sports 4 (komentarz: Michał Mitrut i Tomasz Ćwiąkała; transmisja od 12:55)