Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.12godz.38min.

LaLiga Iberdrola: Piłkarki Atlético z trzecim kolejnym zwycięstwem

Po przerwie na mecze reprezentacji do rywalizacji powróciły kluby LaLiga Iberdrola. Piłkarki Atlético, które po zwycięstwach nad Fundación Albacete (3-1) i Realem Sociedad (1-0) miały na swoim koncie komplet punktów, pojechały do Badajoz, gdzie zmierzyły się z drużyną Santa Teresa.

Aktualne mistrzynie Hiszpanii nie zwolniły tempa i wywiozły z Estremadury trzy punkty. Rojiblancas dominowały już w pierwszej połowie, ale brakowało dokładności w ataku. Tak naprawdę jedyną dobrą okazję miała Carla Bautista, która po trzydziestu minutach gry w dobrej sytuacji trafiła w słupek. Co ważne, w bramce świetnie spisywała się Lola Gallardo, która skutecznie obroniła dwie próby Alby Merino.

Po przerwie Colchoneras wrzuciły wyższy bieg, choć na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 60. minuty. Przy rzucie wolnym piłkę musnęła Ángela Sosa, wystawiając ją Amandzie Sampedro, która precyzyjnym technicznym strzałem umieściła ją w okienku. Chwilę później dobrą okazję miała Ludmila Da Silva, ale Brazylijka uderzyła niecelnie. Więcej szczęścia miała Viola Calligaris, która w 68. minucie po dośrodkowaniu Kenti Robles skierowała głową piłkę do siatki. Szwajcarka w doliczonym czasie gry ustaliła wynik meczu, wykorzystując podanie Ludmily Da Silva.

Za tydzień piłkarki Atlético podejmą u siebie zawodniczki Athleticu.