Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
3dn.17godz.48min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

La Liga: Atlético Madryt vs. Real Valladolid 3-0

Po trzech porażkach z rzędu Atlético Madryt w końcu odniosło pewne i przekonujące zwycięstwo. Real Valladolid był dziś tłem dla podopiecznych Diego Simeone, którzy nawet na chwilę nie stracili kontroli nad przebiegiem dzisiejszego meczu. Tak naprawdę wszystko rozstrzygnęło się w ciągu pierwszych czterech minut.

Najpierw na prowadzenie Rojiblancos wyprowadził Raúl García, który mierzonym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza rywali. Na uwagę przy tym trafieniu zasługuje to, że gospodarze po raz kolejny zaskoczyli swoich przeciwników nieszablonowym rozegraniem rzutu wolnego. Kilkadziesiąt sekund później długie podanie z głębi pola otrzymał Diego Costa. El Lagarto wykorzystał fakt, że z bramki niepotrzebnie wyszedł Diego Mariño i przelobował go.

Przy rezultacie 2-0 Los Pucelanos praktycznie się załamali. Dość powiedzieć, że przez całą pierwszą połowę nie oddali ani jednego strzału. Z kolei Atlético Madryt spokojnie narzucało swój rytm gry, co jakiś czas napierając na swoich rywali. Po przerwie blisko strzelenia gola byli Diego Godín i Mario Suárez, jednak ich uderzenia głową po dośrodkowaniach Koke z rzutów rożnych nie znalazły drogi do siatki. Pierwsze zostało wybronione przez golkipera Realu Valladolid, a drugie zatrzymało się na poprzeczce.

Goście odpowiedzieli w międzyczasie niecelną próbą Javiego Guerry. W ekipie Rojiblancos na boisku zameldowali się kolejnego Diego, David Villa i José Sosa. Pierwszy z nich w 74. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Diego Godína. Urugwajczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie z narożnika boiska i strzałem głową pokonał Diego Mariño. Stoper Los Colchoneros był blisko zdobycia kolejnej bramki w 82. minucie. Niestety w bardzo dobrej sytuacji z piętnastu metrów posłał piłkę obok bramki.

[1-0] Raúl García 3′ (as. Gabi)
[2-0] Diego Costa 4′ (as. Raúl García)
[3-0] Diego Godín 74′ (as. Diego)

Skład Atlético Madryt: Thibaut Courtois – Juanfran, Toby Alderweireld, Diego Godín, Emiliano Insúa – Gabi, Mario Suárez, Koke (José Sosa 79′), Arda Turan (David Villa 76′), Raúl García (Diego 64′)  – Diego Costa

Skład Realu Valladolid: Diego Mariño – Antonio Rukavina, Marc Valiente, Stefan Mitrovic, Carlos Peña – Álvaro Rubio, Fausto Rossi, Víctor Pérez – Daniel Larsson (Valdet Rama 72′), Omar (Humberto Osorio 46′), Javi Guerra (Manucho 79′)

Żółte kartki: Víctor Pérez 82′, Carlos Peña 82′, Stefan Mitrovic 86′ (Real Valladolid)