Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.19godz.3min.

Hiszpanki w efektownym stylu pieczętują awans na Euro. Grały cztery Rojiblancas

W kobiecym futbolu trwa obecnie przerwa na mecze reprezentacji, które kończą powoli eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Hiszpanki w swoim przedostatnim meczu kompletnie rozbiły Czarnogórki, pieczętujący tym samym pierwsze miejsce w grupie i awans na turniej.

Od początku kwalifikacji podopieczne Jorge Vildy były zdecydowanymi faworytkami do wygrania swojej grupy i nie zawiodły oczekiwań. Po pierwszych sześciu meczach miały na swoim koncie komplet punktów, co oznaczało osiągnięcie postawionego celu. Przed nimi pozostały jeszcze jednak dwa starcia. Pierwsze z nich z Czarnogórą, którą dziś pokonały u siebie aż 13-0.

Powiedzieć, że gospodynie zdominowały ten pojedynek, to nic nie powiedzieć. Przez 90 minut oddały bowiem aż 49 strzałów, spośród których 26 było celnych. Rywalki nie odpowiedziały z kolei ani jednym uderzeniem. W kadrze La Roja było sześć zawodniczek Atlético. Cztery z nich pojawiły się na murawie.

Pełne spotkanie rozegrały Silvia Meseguer, Amanda Sampedro i Sonia Bermudez. Druga z nich zaliczyła na swoim koncie jedno trafienie, podczas gdy ostatnia strzeliła aż pięć goli. Ponadto w 67. minucie na boisku zameldowała się María León, zaliczając swój debiut w reprezentacji. Na ławce mecz przesiedziały Lola Gallardo i Alexandra Rosilo.

20 września Hiszpanki rozegrają ostatni pojedynek w ramach eliminacji. Na Butarque podejmą Finki, które cały czas walczą o zajęcie drugiej lokaty. Występ na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Holandii będzie dla piłkarek La Roja drugim z rzędu, a trzecim w historii na takim turnieju. W 1997 roku dotarły do półfinału, a w 2015 roku zakończyły swój udział na Euro w ćwierćfinale.

15 września, 19:00 – La Ciudad de Fútbol de Las Rozas

Hiszpania vs. Czarnogóra 13-0 (8-0)

[1-0] Verónica Boquete (asysta: Leila Ouahabi) 2′

[2-0] Verónica Boquete (asysta: Irene Paredes) 7′

[3-0] Sonia Bermudez 10′

[4-0] Amanda Sampedro 16′

[5-0] Sonia Bermudez (asysta: Alexia Putellas) 20′

[6-0] Sonia Bermudez (asysta: Marta Corredera) 23′