Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.6godz.47min.

Gol Thomasa dał Atletico B bardzo cenne zwycięstwo nad Tenerife

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosło dziś Atletico B. Młodzi Rojiblancos pokonali 1:0 na własnym boisku liderujące Tenerife, dzięki czemu umocnili swoją pozycję w tabeli i stopniowo oddalają się od strefy spadkowej. Wynik ten zasługuje na uznanie, szczególnie że Alfredo Santaelena musiał poradzić sobie bez trzech kluczowych zawodników – Saul Niguez i Oliver Torres zostali powołani przez Diego Simeone na mecz pierwszego zespołu z Malagą, podczas gdy Kader nabawił się w środku tygodnia kolejnego urazu.

Już od pierwszego gwizdka to gospodarze sprawiali o wiele lepsze wrażenie i przeprowadzali groźniejsze akcje. W 7. minucie znakomitym rajdem popisał się Javi Manquillo, Prawy obrońca przejął piłkę w środku pola, pognał z nią w kierunku bramki gości, ale ostatecznie jego uderzenie na rzut rożny odbił Sergio Aragoneses. Po około pół godzinie w 'szesnastce’ Tenerfe sfaulowany został Omar. Przewinienia dopuścił się Javier Moyano. Do 'jedenastki’ podszedł Gerard, ale niestety bramkarz rywali wyczuł jego intencję i zdołał skutecznie interweniować. Przed przerwą Atletico B oddało jeszcze kilka groźnych strzałów, ale niestety żaden z nich nie przyniósł efektu.

Po przerwie obraz gry praktycznie się nie zmienił. Młodzi Rojiblancos nadal atakowali, podczas gdy lider Segunda Division B (Grupa I) sprawiał wrażenie kompletnie zagubionej drużyny bez żadnego pomysłu na rozpracowanie podopiecznych Alfredo Santaeleny. Po jednym z rzutów rożnych nad bramką główkował Thomas. Naprawdę groźną sytuację goście stworzyli sobie dopiero na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Na szczęście Yassine Bounou zdołał powstrzymać szarżującego Aridane. Kilkadziesiąt sekund później Atletico B strzeliło upragnionego gola. Po zamieszaniu po jednym z dośrodkowań piłka znalazła się pod nogami Thomasa, który zdecydował się na niezwykle precyzyjne uderzenie, po którym Sergio Aragoneses był bez szans. Tenerife próbował wywalczyć przynajmniej remis, ale nieźle spisujący się golkiper gospodarzy zatrzymał próbę Guillema.

Za tydzień młodzi Rojiblancos zmierzą się na wyjeździe z Getafe B.

Skład Atletico B: Bounou – Javi Manquillo, Cesar, Tiri, Elbis – Thomas, Vicente, Omar, Cidoncha (Mongil 90′), Ivan (Ndoye 81′) – Gerard (Borja Galan 73′)

1:0 – Thomas 76′