Alaves vs Atletico Madryt
1dn.6godz.18min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Gol i asysta Carrasco, porażka Ghany z Thomasem w składzie

Zakończyła się czwarta kolejka eliminacji Mistrzostw Świata w strefie UEFA. Po raz kolejny dobrą postawą odznaczył się Carrasco, który miał swój udział w pogromie Estończyków. Gorzej swój mecz w kwalifikacjach afrykańskich wspominać będzie Thomas Partey, którego Ghana uległa Egiptowi.

Carrasco wybiegł w pierwszym składzie Belgów, którzy urządzili sobie pokaz strzelecki w starciu z Estonią. Skrzydłowy w 8. minucie świetnie przyjął piłkę na lewej flance, a po chwili popisał się dobrym dośrodkowaniem, które na gola zamienił Thomas Meunier. Do przerwy Czerwone Diabły prowadziły 3-1. W drugiej połowie ponownie sygnał do ataku dał skrzydłowy Atlético podwyższając na 4-1. 23-latek był kompletnie niekryty w polu karnym i po otrzymaniu podania od Romelu Lukaku nie miał większych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Ostatecznie Belgowie wygrali 8-1 i mają na koncie komplet zwycięstw, a Carrasco rozegrał pełne spotkanie.

Ghana do wyjazdowej potyczki z Egiptem przystąpiła z Thomasem Parteyem w wyjściowym składzie. To jednak gospodarze na przerwę schodzili prowadząc dzięki rzutowi karnemu Mohameda Salaha. W 70 minucie Thomasa zastąpił Jeffrey Schlupp mający dać więcej opcji w ataku, lecz to Faraonowie podwyższyli rezultat tuż przed końcem regulaminowego czasu gry i wygrali 2-0. Po dwóch kolejkach Czarne Gwiazdy mogą pochwalić się zaledwie jednym punktem i ustępują Egiptowi oraz Ugandzie.

Dziś kibiców finalisty Ligi Mistrzów czeka przerwa od emocji związanych z walką o przepustki na rosyjski Mundial. W dwóch towarzyskich spotkaniach Francja U-21 (Lucas) zmierzy się z rówieśnikami z Anglii, natomiast Słoweńcy (Oblak) sprawdzą formę Polaków.